w

Skansen w Ochli zaprasza na Kaziuki 2024. Atrakcyjne pokazy, warsztaty, degustacje i koncerty (gazetalubuska.pl)

Dnia 17 marca odbędą się tradycyjne Kaziuki, które zaplanowano na terenie skansenu w zielonogórskiej Ochli. Jest to największy jarmark wielkanocny w regionie, na którym pojawi się ponad 100 wystawców. Należy jednak dodać, że impreza może napotkać trudności z powodu braku wolnych miejsc parkingowych, ponieważ trwa przebudowa parkingu. Z tego względu miasto zaproponowało darmową komunikację miejską.

Kaziuki to tradycyjna impreza organizowana w Ochli dwa tygodnie przed Wielkanocą. Organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji, obejmujący m.in. warsztaty, pokazy, degustacje i koncerty.

Na stoiskach będzie można znaleźć tradycyjne ozdoby wielkanocne, rękodzieła ludowe oraz regionalne produkty spożywcze, oferowane przez ponad 100 wystawców. Warto zaznaczyć, że w dniu imprezy będzie można też korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Impreza w Ochli nawiązuje do 400-letniej tradycji odpustów wileńskich w dzień Świętego Kazimierza Królewicza. Bilety wstępu na Kaziuki można zakupić za 12 zł. Dla dzieci do lat 7 wstęp jest bezpłatny.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

ZUT opracował metodę uzyskiwania węgla aktywnego z jednorazowych maseczek ochronnych (gs24.pl)

Kiepska pogoda nie pozwala żużlowcom na treningi w Lublinie. Zawodnicy Motoru trenują w innych miastach (kurierlubelski.pl)