w

Skanowanie kodu QR – nowa metoda płatności na parkingach w Szczecinie (www.rmf24.pl)

Na niektórych parkingach w Szczecinie wprowadzono nową metodę płatności za parkowanie. Zamiast korzystać z aplikacji lub parkometru, kierowcy mogą teraz opłacić postój, skanując kod QR. Teoretycznie usługa jest już w użytku, choć trwa jeszcze montaż tablic informacyjnych.

Nowa forma płatności dostępna jest na wybranych parkingach w Szczecinie, takich jak Płatne Parkingi Niestrzeżone, parking Netto Arena oraz przy przychodniach na Kadłubka i Ku Słońcu. Usługa QR została oficjalnie udostępniona od 2 kwietnia, umożliwiając kierowcom opłacenie parkingu bez konieczności korzystania z parkomatu czy aplikacji.

Ażeby skorzystać z nowej usługi, wystarczy skierować smartfon w stronę kodu QR, który umieszczony jest na parkingu, a następnie go zeskanować. Tym sposobem kierowca zostanie przekierowany do serwisu transakcyjnego, gdzie może określić czas parkowania i wpisać numer rejestracyjny pojazdu. Następnie można wybrać preferowaną formę płatności: BLIK, Apple Pay lub Google Pay.

QR kody będą umieszczone na tablicach w różnych punktach parkingu, ale na razie zainstalowano je tylko na parkingu przy Netto Arenie. W celu zabezpieczenia przed oszustwami kody QR drukowane są w technologii 3D, a każda transakcja jest szyfrowana technologią 3D Secure.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nowa Dacia Duster zadebiutuje w Polsce na targach Poznań Motor Show 2024 (francuskie.pl)

Tajemnicza piana zanieczyszcza strumyk w Raculi. Mieszkańcy są zaniepokojeni (gazetalubuska.pl)