w

Skandaliczny kurs euro na gdańskim lotnisku. W innych kantorach jest wyższy o ponad złotówkę (www.trojmiasto.pl)

Zakup waluty na gdańskim lotnisku może być szokiem dla zagranicznych podróżnych, którzy wymieniają euro na złotówki. Powodem jest fakt, że kurs euro w tym miejscu utrzymuje się na poziomie 3,11 zł – znacznie gorszy niż w innych kantorach.

Jak podaje jedna z internautek, takie rozwiązanie jest oburzające: Po pierwsze w złym świetle stawia całe miasto, a po drugie to oszustwo. Z kolei lotnisko tłumaczy, że ceny są wyższe zgodnie z polityką biznesową prywatnych przedsiębiorstw.

Kantor na lotnisku w Gdańsku należy do międzynarodowej sieci Interchange i jest dostępny jako pierwszy punkt wymiany walut dla podróżnych tuż po przylocie. Jak twierdzi lotnisko, kantor pozwala na wygodną wymianę waluty na miejscu, co jest korzystne dla pasażerów, którzy chcą zrobić zakupy na terenie terminala albo uzyskać złotówki na taksówkę czy inny transport.

Faktem jest, że taka opcja nie jest korzystna dla podróżnych, ponieważ kurs euro wynosi jedynie 3,11 zł, podczas gdy standardowy kurs jest lepszy o ponad złotówkę (czyli ok. 30%). Co więcej, tabela kursów walut wykazuje też rozbieżności sięgające nawet 100%.

Przedstawiciele lotniska Gdańsk Lech Wałęsa tłumaczą, że nie ingerują w ceny ustalane przez najemców, w tym kantory. Ponadto tłumaczą, że usługi i towary w takich miejscach są droższe, a umowy zawierane z najemcami pozwalają utrzymać lotnisko na wysokim poziomie.

Umowa z firmą Money Exchange Poland na prowadzenie kantorów i bankomatów jest długoterminowa i wynika ze specyfiki kontraktów komercyjnych na lotnisku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

29 komentarzy

MPK w Lublinie wyda prawie 35 mln zł na dwuletnią dostawę „zielonej” energii (kurierlubelski.pl)

Platforma Obywatelska i Koalicja Ruchów Miejskich wystawią wspólnego kandydata na prezydenta Gdyni (dziennikbaltycki.pl)