w

Platforma Obywatelska i Koalicja Ruchów Miejskich wystawią wspólnego kandydata na prezydenta Gdyni (dziennikbaltycki.pl)

Platforma Obywatelska oraz Koalicja Ruchów Miejskich postanowiły wystawić jednego wspólnego kandydata na prezydenta Gdyni. Oznajmili również, że razem wezmą udział w wyborach do Rady Miasta.

Już od dłuższego czasu pojawiają się liczne spekulacje na temat wspólnego startu tych dwóch ugrupowań. Pomimo że rozmowy nie trwały zbyt długo, w rezultacie zdecydowano, że Platforma Obywatelska oraz Koalicja Ruchów Miejskich ogłoszą wspólnego kandydata na prezydenta Gdyni. Nazwisko kandydata zostanie ujawnione najpóźniej w styczniu.

Tadeusz Szemiot, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta, podkreśla zgodę w kluczowych kwestiach między ugrupowaniami, wskazując na zaskakująco łatwe dojście do porozumienia. Jego zdaniem obie grupy żywią wielką miłość do Gdyni i podzielają bezinteresowne zaangażowanie w rozwój tego miasta.

Obecnie trwają też rozmowy z innymi partiami, takimi jak Lewica, nad ewentualnym dołączeniem do koalicji. Natomiast po zakończeniu tych negocjacji planowane jest ogłoszenie list wyborczych. Ugrupowania skupione w koalicji krytykują obecnego prezydenta Szczurka, zarzucając mu stagnację i brak skuteczności w zarządzaniu miastem. Dlatego chcą zmiany na lepsze.

Mimo braku dokładnej daty wyborów samorządowych w Polsce, pierwsze sugestie wskazują, że prawdopodobnie zostaną przeprowadzone 7 kwietnia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Skandaliczny kurs euro na gdańskim lotnisku. W innych kantorach jest wyższy o ponad złotówkę (www.trojmiasto.pl)

76-latek spędził trzy dni w Tatrach Słowackich. Nabawił się hipotermii, odmrożeń i zaburzeń świadomości (zakopane.naszemiasto.pl)