w

Sierpniowy rekord Portu Lotniczego Lublin. Lotnisko kończy letni sezon z imponującym wynikiem (kurierlubelski.pl)

Port Lotniczy Lublin zanotował rekordowy wynik podczas wakacji. W sierpniu br. lotnisko obsłużyło ponad 50 tys. pasażerów.

W sierpniu port lotniczy osiągnął najlepszy wynik w swojej blisko 11-letniej historii, obsługując ponad 51 tys. pasażerów i przeprowadzając ponad 450 operacji lotniczych. Jest to znaczny wzrost w porównaniu z lipcem, gdzie liczby obejmowały ponad 48 tys. podróżujących i 390 operacji. Z kolei w czerwcu, na początku sezonu wakacyjnego, lotnisko obsłużyło ponad 42 tys. podróżnych.

W czerwcu port wprowadził też nowe kierunki wakacyjne, w tym loty na Rodos, do Monastyru w Tunezji i Antalyi w Turcji. W ofercie nie zabrakło również popularnych destynacji takich jak Split w Chorwacji, Burgas w Bułgarii oraz Bergamo we Włoszech.

Od czerwca rozpoczną się loty do greckiego Heraklionu na Krecie

Port Lotniczy Lublin nie spoczywa na laurach i już przygotowuje się do następnego sezonu wakacyjnego, zapowiadając loty do greckiego Heraklionu na Krecie. Prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk, podkreśla uroki tego miejsca – błękitne wody, odrestaurowane zabytki oraz malownicze uliczki. Dlatego z nowym sezonem ten wakacyjny kierunek dołączy do atrakcyjnej oferty dla mieszkańców regionu.

Pierwsze loty do Heraklionu zaplanowane są na czerwiec 2024 roku. Warto też dodać, że w poprzednim roku lotnisko w Lublinie zrealizowało ponad 4 tys. operacji lotniczych i obsłużyło ponad 330 tys. pasażerów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

PiS ogłasza listę kandydatów do Sejmu. Politycy wyrażają swoją gotowość do osiągnięcia najlepszego wyniku (gazetalubuska.pl)

Koalicja Obywatelska rejestruje listy wyborcze na Pomorzu. Głównym celem jest zdobycie 6 mandatów (dziennikbaltycki.pl)