w

PiS ogłasza listę kandydatów do Sejmu. Politycy wyrażają swoją gotowość do osiągnięcia najlepszego wyniku (gazetalubuska.pl)

Marek Ast poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listę kandydatów do Sejmu, podkreślając jednocześnie swoją determinację i gotowość do osiągnięcia najlepszego wyniku.

Wszyscy obecni posłowie, włączając Asta, ogłosili już swoje kandydatury. Wśród nich są również Jerzy Materna, Elżbieta Płonka, Jacek Kurzępa, Łukasz Mejza z partii Republikanów, a także Marek Surmacz i Jarosław Porwich. Obok nich są przedstawiciele samorządu, w tym Małgorzata Gośniowska-Koła, radni powiatowi i miejscy, oraz Piotr Barczak, przewodniczący zielonogórskiej rady miasta. Ta różnorodna grupa polityków i samorządowców jest zjednoczona w dążeniu do osiągnięcia najlepszego wyniku wyborczego.

W okręgu zielonogórskim jednym z kandydatów jest Grzegorz Maćkowiak, młody i aktywny polityk. Jego zaangażowanie w samorząd, prezesura stowarzyszenia Piłsudczków, oraz praca w postaci pełnomocnika sekretarza generalnego Krzysztofa Sobolewskiego wskazują na jego kompetencje. Drugim kandydatem w okręgu nowosolskim jest Tomasz Kłosowski, który był zastępcą komendanta wojewódzkiego i odznacza się aktywnością społeczną oraz doświadczeniem w służbie mundurowej.

W kontekście braku kandydata w okręgu gorzowskim Mark Ast wyjaśnił, że jest to wynik porozumienia z Bezpartyjnymi Samorządowcami, którzy popierają kandydata niezależnego, Władysława Komarnickiego, który jest przeciwnikiem obecnego przedstawiciela “paktu senackiego”.

Warto przypomnieć, że cztery lata temu Prawo i Sprawiedliwość wygrało w województwie lubuskim, co daje nadzieję na powtórzenie sukcesu. Sondaże wskazują na wzrost notowań partii, a Gazeta Wyborcza prognozuje samodzielną większość po wyborach, pod warunkiem przekroczenia progu wyborczego przez “trzecią drogę”. Partia Prawo i Sprawiedliwość dąży do zdobycia ponad 230 mandatów, niezależnie od wyników swoich rywali.

Marek Ast uważa, że osiągnięcie tego wyniku jest realne, zwłaszcza w kontekście polaryzacji wprowadzanej przez Donalda Tuska. Partia stawia na kampanię merytoryczną, podczas gdy Tusk wydaje się skupiać na nienawiści i kłamstwach. Ast podkreśla, że polityka Prawa i Sprawiedliwości ma służyć krajowi i jest gotowa do walki o zwycięstwo.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Opóźnienie przebudowy ul. Kolumba w Szczecinie. Zakończenie prac w listopadzie jest już nieaktualne (gs24.pl)

Sierpniowy rekord Portu Lotniczego Lublin. Lotnisko kończy letni sezon z imponującym wynikiem (kurierlubelski.pl)