w

Seria awarii na nowej linii tramwajowej do Górki Narodowej. Pasażerowie musieli korzystać z autobusów zastępczych (gazetakrakowska.pl)

Miasto wprowadziło nową trasę tramwajową do Górki Narodowej, obiecując rewolucję w komunikacji na północy Krakowa. Jednak w dniu otwarcia linii wybuchł chaos spowodowany serią awarii, które zmusiły pasażerów do korzystania z autobusów zastępczych. Po ustabilizowaniu sytuacji okazało się, że część niskopodłogowych tramwajów zniknęła z trasy i została przeniesiona na linię nr 52.

W dniu 4 września mieszkańcy północnych osiedli mieli możliwość korzystania z nowej trasy tramwajowej do Górki Narodowej. Pierwszy dzień kursowania tramwajów niestety zakończył się serią awarii, które spowodowały konieczność podróżowania autobusami zastępczymi.

Część Krakowiaków z linii 18 przeniesiono na linię nr 52

Zarząd Transportu Publicznego tłumaczył, że przy otwarciu tak dużej inwestycji usterki są zrozumiałe. Aczkolwiek dodał, że dwa dni wcześniej nie wystąpiły żadne awarie. Dodatkowo, część Krakowiaków z linii 18 została przeniesiona na linię nr 52. Jest to popularniejsza linia, która wymaga dłuższych składów.

Budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (etap III) rozpoczęła się w lipcu 2020 roku i obejmowała m.in. prace nad infrastrukturą podziemną. Wszystkie sieci podziemne zostały zaktualizowane, co zwiększyło bezpieczeństwo i niezawodność całej infrastruktury. Długość trasy to 5,5 kilometra.

Po pracach nad infrastrukturą podziemną rozpoczęto budowę linii tramwajowej i przebudowę układu drogowego. Torowisko zostało przebudowane i można z niego korzystać na odcinku od ul. Wybickiego do ul. Fieldorfa Nila. Powstała także nowa pętla tramwajowa „Krowodrza Górka”, która umożliwia też rozwój sieci tramwajowej w północno-zachodniej części Krakowa. Jest to istotny krok w rozwoju krakowskiej komunikacji miejskiej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Grzegorz Płaczek liderem Konfederacji w wyborach do Sejmu w okręgu katowickim (dziennikzachodni.pl)

Czterej podejrzani zatrzymani na Dolnym Śląsku. Oprawcy zamknęli ofiarę w bagażniku, wywieźli do lasu, pobili ją i spalili ubrania (gazetawroclawska.pl)