w

Czterej podejrzani zatrzymani na Dolnym Śląsku. Oprawcy zamknęli ofiarę w bagażniku, wywieźli do lasu, pobili ją i spalili ubrania (gazetawroclawska.pl)

Dolnośląscy funkcjonariusze zatrzymali czterech przestępców z powiatu lwóweckiego. Mężczyźni dopuścili się brutalnego ataku na dwóch mieszkańcach tego samego powiatu. Poszkodowani zostali potraktowani z wyjątkowym okrucieństwem, w związku z czym ich oprawcom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Drugi atak miał miejsce pod koniec lipca br. W tym czasie 33-latek i trzech 19-latków zaatakowali mężczyznę, który znany był jednemu z oprawców. Mężczyzna został porwany i uwięziony w bagażniku samochodu. Następnie podejrzani pojechali do lasu, gdzie dotkliwie pobili swoją ofiarę i zmusili do zdjęcia ubrań, które potem postanowili spalić. Na koniec rozkazali mężczyźnie, aby zaczął biec w wyznaczonym przez nich kierunku.

Pod koniec sierpnia incydent ten został zgłoszony policjantom z Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim. Z kolei sprawne działania funkcjonariuszy pozwoliły na szybkie ujęcie wszystkich sprawców tego ohydnego czynu.

W trakcie zatrzymania okazało się, że podejrzanymi są 33-latek i trzech 19-latków. Wszyscy są mieszkańcami powiatu lwóweckiego. Przeprowadzone dochodzenie wykazało, że agresorzy dopuścili się już podobnego przestępstwa wobec innej osoby, której zabrali telefon komórkowy.

Śledczy zebrali wystarczającą ilość materiału dowodowego, dzięki czemu wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty w swojej sprawie. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 33-latka i jednego z 19-latków. Natomiast wobec pozostałych dwóch 19-latków zastosowano nieizolacyjne środki zapobiegawcze. Jeżeli sędzia zdecyduje się na wymierzenie pełnego wyroku, mężczyźni mogą spędzić nawet 5 lat za kratkami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Seria awarii na nowej linii tramwajowej do Górki Narodowej. Pasażerowie musieli korzystać z autobusów zastępczych (gazetakrakowska.pl)

PiS prezentuje program „Lokalna Półka”: Większa dostępność lokalnych produktów w marketach (i.pl)