w

Sejsmometry w Chorzowie zarejestrowały trzęsienie ziemi w północnych Włoszech (dziennikzachodni.pl)

W środę zanotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 4.5 we Włoszech, które miało miejsce w północnej części kraju. Należy zaznaczyć, że zarówno wstrząs główny, jak i wstrząs wtórny, zostały odnotowane przez Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne, a także Stację Sejsmologiczną w Chorzowie.

Sejsmometry w Planetarium Śląskim zarejestrowały wstrząs, który nastąpił 27 marca o godzinie 21:19 (czasu UTC). Siła trzęsienia ziemi wyniosła 4.5, a następnie pojawił się wstrząs wtórny o magnitudzie 2.3. Wstrząs wtórny wystąpił niecałe 45 minut po wstrząsie głównym.

Hipocentrum trzęsienia znajdowało się 8 kilometrów pod powierzchnią ziemi. Epicentrum zlokalizowano około 105 kilometrów na północny zachód od Triestu i 13 kilometrów na południowy zachód od Tolmezzo.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

„Kuchenne Rewolucje” Magdy Gessler w Bobowej. Paleta Smaków to teraz Karczma Śliwkowa Bobowa (zakopane.naszemiasto.pl)

Pijany 42-latek dobijał się do Komisariatu Policji w Słomnikach. Kopał w drzwi i wykrzykiwał wulgaryzmy (gazetakrakowska.pl)