w

Samorządy zachodniopomorskie otrzymują ponad 37 mln zł na modernizację dróg (gs24.pl)

Wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki ogłosił, że 17 samorządów zachodniopomorskich otrzymało finansowanie na modernizację dróg w swoich rejonach. Środki te pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki, podkreślał, że dodatkowe 37 mln zł na remonty dróg to inwestycja ważna dla lokalnych mieszkańców, zaznaczając, że wyremontowane drogi stanowią fundament bezpieczeństwa. Poseł Leszek Dobrzyński również podkreślał znaczenie tych inwestycji.

Umowy zostały podpisane w odnowionych ogrodach siedziby urzędu wojewódzkiego. Największą kwotę, przekraczającą 5,5 mln zł, otrzymał powiat policki na modernizację drogi Kołbaskowo-Będargowo oraz rozbudowę ulic Cisowej i Nabrzeżnej w Policach. Środki powędrują także do Świnoujścia, które otrzyma 1,5 mln zł na remont drogi Mostowej. Natomiast Myślibórz wykorzysta 1,2 mln zł na remont ulicy Północnej.

W gminie Dobra planowany jest remont 600 metrów ulicy Długiej w Mierzynie, który otrzyma wsparcie w wysokości 1,3 mln zł. W Gryficach przebudowie zostanie poddana gminna droga Rzęśin-Popiele, z wydatkiem rzędu 1,1 mln zł. Z kolei w Trzebiatowie modernizacji ulegną ulice Zagorskiego i II Pułku Ułanów.

Powiat kamieński otrzyma 1 mln zł na prace przy drodze między Stuchowem a Golczewem. Pozostałe wsparcie w kwotach kilkuset tysięcy złotych trafi do powiatów: łobeskiego, gryfickiego, myśliborskiego, gryfińskiego, Wolina, Golczewa, Starego Czarnowa, Barlinka, Dziwnowa oraz Dębna.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Sebastian Kulczyk sprzedaje udziały w A2 Konin-Świecko za 3 mld zł. Nadchodzi kolejna podwyżka cen! (gloswielkopolski.pl)

Kryzys kolejowy w Lubuskiem: Politycy obwiniają PO za utrudnienia w komunikacji (gazetalubuska.pl)