w

Kryzys kolejowy w Lubuskiem: Politycy obwiniają PO za utrudnienia w komunikacji (gazetalubuska.pl)

W Lubuskiem narasta problem związany z transportem kolejowym. Dotychczas sprawę ignorowano, ale teraz stała się zbyt pilna. Warto zaznaczyć, że politycy związani z Platformą Obywatelską chyba nie dostrzegają trudności, z jakimi zmaga się tysiące mieszkańców regionu, z powodu utrudnionego dojazdu do pracy i szkoły.

Niezadowolenie mieszkańców wynika z częstych opóźnień i odwołania pociągów, co jest postrzegane jako zaniedbanie ze strony władz regionu. Kryzys osiągnął swój punkt, kiedy pociąg do Gorzowa opóźnił się o ponad 100 minut w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, pozostawiając setki uczniów na peronie. Ponadto, w ciągu kolejnych dni nie dojechały również cztery inne pociągi.

Władze regionalne, zwłaszcza marszałek Elżbieta Polak i wicemarszałek Marcin Jabłoński, obwiniane są za brak kompetencji w zarządzaniu transportem publicznym. Starosta gorzowska Magdalena Pędziwiatr wyraziła swoje niezadowolenie z braku odpowiedzi na jej pytania odnośnie do sytuacji, co uznała za brak szacunku dla mieszkańców.

Problem ten był ignorowany przez lata, ale nagle stał się kwestią polityczną. Marszałek Polak zaatakowała spółkę Polregio, oskarżając ją o odsyłanie pociągów na pikniki konkurencyjnej partii. Sytuacja ta doprowadziła do zagrożenia rozwiązaniem umowy.

Problem komentują również inni politycy, którzy oskarżają PO o lata zaniedbań i niekompetencję w zarządzaniu sytuacją. Sprawa jest coraz bardziej dramatyczna, a liczba pojazdów kolejowych pozostających na bocznicy rośnie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Samorządy zachodniopomorskie otrzymują ponad 37 mln zł na modernizację dróg (gs24.pl)

Przemysław Czarnek pod lawiną słów krytyki zrzuconej przez lubelskich radnych (wiadomosci.gazeta.pl)