W niedzielne popołudnie mieszkańcy Poznania, którzy czerpali przyjemność ze spacerów po parku Wilsona, zauważyli konające gołębie i kaczki. Sprawa została zgłoszona do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.W poznańskim parku Wilsona w straszliwy sposób zaczęły ginąć ptaki, co zostało zauważone przez spacerowiczów. Zaniepokojeni świadkowie donosili o makabrycznym widoku, który obejmował umierające gołębie oraz kaczki. Ptaki doznawały drgawek przed śmiercią.Jak poinformował sierż. sztab. Łukasz Paterski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, w sprawę zaangażowali się funkcjonariusze straży miejskiej i policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, aby ocenić sytuację. W rezultacie o wszystkim powiadomiono Powiatowy Inspektorat Weterynarii, który zabezpieczył martwe ptaki w celu ustalenia przyczyny zgonów.Jak na tę chwilę wyniki badań nie są jeszcze znane, ale istnieje podejrzenie celowego zatrucia. Dr hab. inż. Tadeusz Mizera z Katedry Zoologii UPP jest przekonany, że ptaki zostały otrute. Aczkolwiek dodał, że potwierdzenie tego faktu nie będzie prostą sprawą, m.in. ze względu na koszty, jakie wiążą się z tego typu badaniami.Lek. wet. Grzegorz Wegiera oznajmił, że próbki zostały już wysłane do badań, a wyniki powinny pojawić się w ciągu kilku dni.Powodem śmierci ptaków może być również zmutowany wirus ptasiej grypy lub inny podobny czynnik, który doprowadził do śmierci.
w

Martwe i umierające ptaki w parku Wilsona w Poznaniu. Zdaniem ekspertów doszło do zatrucia (gloswielkopolski.pl)

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Poznania, którzy czerpali przyjemność ze spacerów po parku Wilsona, zauważyli konające gołębie i kaczki. Sprawa została zgłoszona do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

W poznańskim parku Wilsona w straszliwy sposób zaczęły ginąć ptaki, co zostało zauważone przez spacerowiczów. Zaniepokojeni świadkowie donosili o makabrycznym widoku, który obejmował umierające gołębie oraz kaczki. Ptaki doznawały drgawek przed śmiercią.

Jak poinformował sierż. sztab. Łukasz Paterski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, w sprawę zaangażowali się funkcjonariusze straży miejskiej i policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, aby ocenić sytuację. W rezultacie o wszystkim powiadomiono Powiatowy Inspektorat Weterynarii, który zabezpieczył martwe ptaki w celu ustalenia przyczyny zgonów.

Jak na tę chwilę wyniki badań nie są jeszcze znane, ale istnieje podejrzenie celowego zatrucia. Dr hab. inż. Tadeusz Mizera z Katedry Zoologii UPP jest przekonany, że ptaki zostały otrute. Aczkolwiek dodał, że potwierdzenie tego faktu nie będzie prostą sprawą, m.in. ze względu na koszty, jakie wiążą się z tego typu badaniami.

Lek. wet. Grzegorz Wegiera oznajmił, że próbki zostały już wysłane do badań, a wyniki powinny pojawić się w ciągu kilku dni.

Powodem śmierci ptaków może być również zmutowany wirus ptasiej grypy lub inny podobny czynnik, który doprowadził do śmierci.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

  1. Są głosy, że to nie otrucie. W parku Wilsona jest staw, który jest pełen toksyn. Po ostatniej odwilży cała ta chemiczno-bakteriologiczna breja podtruła ptactwo. Jest to o tyle sensowne uzasadnienie, bo nie było informacji o podtruciach psów. Ktoś z Sanepidu mógłby to wyjaśnić.

Sąd wydał decyzję ws. pary podejrzanej o znęcanie się nad 11-miesięczną dziewczynką (gazetawroclawska.pl)

Niezidentyfikowany napastnik atakuje kobiety na szczecińskich Pomorzanach (gs24.pl)