w

Sąd w Gdańsku wydał wyrok w sprawie 71-letniego onkologa oskarżonego o molestowanie 120 pacjentek (dziennikbaltycki.pl)

Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał wyrok w sprawie 71-letniego chirurga onkologa, który oskarżony jest o molestowanie pacjentek w latach 2006-2017. Marek Ł. został skazany na 10 lat więzienia i 10-letni zakaz wykonywania zawodu.

W czwartek Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ ogłosił wyrok w sprawie Marka Ł., który posiedzi w więzieniu za 119 czynów o charakterze seksualnym, w tym nakłanianie pacjentek do czynności seksualnych pod pretekstem badań lekarskich. Sąd wymierzył łączną karę 10 lat pozbawienia wolności oraz 10 lat zakazu na wykonywanie zawodu lekarza. Marek Ł. nie pojawił się na sali sądowej podczas ogłoszenia wyroku.

Ponadto, został też zobowiązany do zapłaty odszkodowań 9 pokrzywdzonym pacjentkom po 30 tys. zł, a 80 innym pokrzywdzonym kobietom po 20 tys. zł. Będzie też musiał pokryć koszty sądowe w wysokości 68 tys. zł na rzecz Skarbu Państwa.

Według śledczych, w dziesięciu przypadkach oskarżony onkolog miał dopuścić się gwałtu na kobietach, a w pozostałych przypadkach podstępem namawiał pacjentki do czynności seksualnych. Jedną z ofiar była dziewczynką poniżej 15 roku życia. Lekarz nie przyznał się do molestowania pacjentek i twierdził, że wszystkie działania były częścią badań lekarskich.

Sprawa rozpoczęła się w 2014 roku, gdy jedna z pacjentek zgłosiła nadużycia lekarza. Policja przesłuchała tysiące pacjentek, a po zatrzymaniu lekarza (w lutym 2017 roku) do organów ścigania zgłosiły się kolejne kobiety. Pokrzywdzone były przesłuchiwane w obecności biegłego psychologa, który potwierdził ich wiarygodność.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Nauczyciel z powiatu radomskiego usłyszał wyrok za uprawę ponad 190 krzaków konopi indyjskich (www.lublin112.pl)

Gdyńska prokuratura wyjaśnia sprawę śmierci nurka, który zginął w trakcie poszukiwań Grzegorza Borysa (wiadomosci.wp.pl)