w

Nauczyciel z powiatu radomskiego usłyszał wyrok za uprawę ponad 190 krzaków konopi indyjskich (www.lublin112.pl)

Dariusz M., nauczyciel z powiatu radomskiego, stworzył sobie „biznes na boku”, wykorzystując do tego teren opuszczonej posesji. Na miejscu zasadził konopie indyjskie w dwóch tunelach foliowych, a w pobliskim budynku suszył już kwiatostany. We wtorek zakończył się jego proces, a Dariusz M. usłyszał wyrok w swojej sprawie.

Dnia 31 października Sąd Okręgowy w Lublinie zakończył proces Dariusza M., nauczyciela z powiatu radomskiego, oskarżonego o uprawę narkotyków. Jego częste wizyty na opuszczonej posesji w miejscowości Zastów Karczmiski (pow. opolski) zakończyły się odwiedzinami funkcjonariuszy policji, którzy dokonali aresztowania w sierpniu ubiegłego roku.

Policjanci otrzymali informacje o możliwej produkcji marihuany na terenie gospodarstwa. Z tego względu przeprowadzono inspekcję w tunelach foliowych, która ujawniła ponad 190 roślin konopi indyjskich. Cała uprawa była wyposażona w profesjonalny system nawodnienia i wentylacji.

Dariusz M., zaskoczony obecnością policji, próbował ucieczki. Jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Co więcej, przeszukanie kolejnych pomieszczeń ujawniło ponad kilogram marihuany, a do tego suszący się kwiatostan konopi, oraz sprzęt do pielęgnacji roślin.

Wyniki śledztwa wykazały, że z zabezpieczonych roślin Dariusz M. mógł uzyskać nawet 14 kg narkotyków. Pomimo że oskarżony zrezygnował ze składania zeznań, sąd wyznaczył mężczyźnie karę 4,5 roku więzienia oraz grzywnę w wysokości 3 tys. zł. Ponadto, zapłaci również dodatkowe 2 tys. zł na rzecz organizacji do walki z narkomanią. Wyrok sądu nie jest prawomocny.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Zielonogórska Lokomotywa obchodzi 55. urodziny. Z tej okazji przedszkole przejdzie termomodernizację za 2 mln zł (gazetalubuska.pl)

Sąd w Gdańsku wydał wyrok w sprawie 71-letniego onkologa oskarżonego o molestowanie 120 pacjentek (dziennikbaltycki.pl)