w

Sąd skazał byłych policjantów i byłego naczelnika poznańskiej drogówki (www.rmf24.pl)

W środę sąd wymierzył kary trzem byłym policjantom i byłemu szefowi poznańskiej drogówki. Oskarżeni niesłusznie obwinili przypadkowego kierowcę o uszkodzenie szyby radiowozu. Do zdarzenia doszło w maju 2019 r. Ostatecznie prokuratura przedstawiła zarzuty, a proces rozpoczął się w lutym 2022 r.

Byli mundurowi próbowali zrzucić na przypadkowego kierowcę winę za uszkodzenie szyby w nieoznakowanym radiowozie. Twierdzili, że spod koła jego pojazdu wyskoczył kamień, który trafił w szybę. Chcieli wypisać mu mandat, lecz kierowca odmówił przyjęcia kary, a sprawa trafiła do prokuratury. W efekcie byli policjanci i były szef poznańskiej drogówki zostali postawieni w stan oskarżenia.

Wszyscy zostali uznani za winnych, w związku z czym dwaj policjanci otrzymali karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę. Przedstawiono im zarzuty składania fałszywych zeznań oraz nadużycia uprawnień. Trzeci funkcjonariusz został skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu i grzywnę za nadużycie uprawnień.

Były naczelnik drogówki otrzymał wyrok 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu i grzywnę. Sąd uznał, że policjant wiedział o fałszywych zeznaniach, jednak nie podjął żadnych działań w tej sprawie.

Zdaniem sądu działania oskarżonych wpłynęły na szkodę interesu społecznego, głównie zaufania społecznego do instytucji publicznych, w tym policji. Były naczelnik nie skomentował wyroku, natomiast jego obrońca zapowiedział apelację. Rzecznik prasowy policji poinformował, że były naczelnik jest nadal zatrudniony, a decyzja ws. jego przyszłości zostanie podjęta po zapoznaniu się z wyrokiem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Policja schwytała sprawców odpowiedzialnych za zniszczenie chanukiji i flagi Izraela we Wrocławiu (www.rmf24.pl)

Policja wzbogaciła się o cztery nowe helikoptery „Bell”. Jedna z maszyn będzie monitorować Szczecin (gs24.pl)