w

Policja wzbogaciła się o cztery nowe helikoptery „Bell”. Jedna z maszyn będzie monitorować Szczecin (gs24.pl)

Polska policja poszerzyła swoją flotę o cztery nowe śmigłowce marki Bell. Każda z tych maszyn dysponuje najnowszym wyposażeniem, które służący głównie do monitorowania dróg. Jeden ze śmigłowców będzie wykonywać swoje powinności w Szczecinie. Informacje o zakupie nowego sprzętu przekazała mł. insp. Anna Kędzierzawska z KGP.

Kędzierzawska podkreśliła, że nowe śmigłowce Bell-407GXi wyposażone są w System Obserwacji Lotniczej (SOL) z zaawansowaną głowicą optoelektroniczną oraz systemem rejestracji obrazu. Dzięki temu są w stanie monitorować drogi zarówno w dzień, jak i w nocy.

Helikoptery mają też dodatkowy zbiornik paliwa, co pozwala im na przelot na odległość około 700 km i utrzymanie się w powietrzu przez ponad 3,5 godziny. Projekt zakupu czterech śmigłowców Bell-407GXi to jedna z największych inwestycji w ramach funduszy europejskich dla Komendy Głównej Policji, wartych blisko 170 mln złotych – wyjaśnia Małgorzata Kubicka, Zastępca Dyrektora Biura Finansów KGP.

Jak poinformował insp. pil. Robert Sitek z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP, do tej pory dwa z czterech helikopterów operowały w Warszawie, a jeden w Poznaniu. Natomiast teraz planuje się ich użytkowanie także w Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie. Sitek dodatkowo wskazał, że flota śmigłowców Bell-407GXi, wraz z wcześniej zakupionymi maszynami, tworzy jedną z najnowocześniejszych flot lotniczych nie tylko w kraju, ale i w Europie. Tym sposobem Polska Policja może dorównać flotom innych krajów. Na przykład, w stanie Teksas, policja dysponuje podobną liczbą helikopterów Bell.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Sąd skazał byłych policjantów i byłego naczelnika poznańskiej drogówki (www.rmf24.pl)

Zielona Góra rozdaje mieszkańcom darmowe choinki naturalne (gazetalubuska.pl)