w

Sąd Rejonowy w Zakopanem rozpoczął proces policjanta oskarżonego o śmiertelne postrzelenie 27-latka (zakopane.naszemiasto.pl)

W Sądzie Rejonowym w Zakopanem toczy się proces związany z tragicznym postrzeleniem i śmiercią mężczyzny. 27-latek zginął tragicznie w miejscowości Kościelisko Kiry (pow. tatrzański). Oskarżonym w sprawie jest 33-letni policjant, Marcin K. Prokuratura zarzuca mu nieumyślne spowodowanie śmierci poprzez oddanie strzału ze służbowej broni palnej.

Zdarzenie miało miejsce podczas akcji policyjnej, podczas której monitorowano rejon ośrodka biatlonowego, gdzie dochodziło do kradzieży paliwa z maszyn budowlanych. W pewnej chwili oddano strzał. W wyniku strzału z broni policyjnej 27-latek został ranny w głowę. Poszkodowanego poddano reanimacji, ale nie przyniosła żadnych rezultatów.

Śledztwo dotyczące policjanta i nieumyślnego spowodowania śmierci zostało już zakończone, a akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Zakopanem. Proces w obecności oskarżonego i świadków rozpoczął się 30 listopada. Kolejne rozprawy zaplanowano na koniec lutego 2024 r.

Rodzina zmarłego mężczyzny od samego początku podkreślała, że nie miał związku ze światem przestępczym i nigdy nie ukradłby paliwa. Tego dnia poruszał się piechotą i nie miał przy sobie niczego, za pomocą czego mógłby ukraść paliwo. Zdaniem rodziny cała przedstawiona historia nie ma większego sensu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli nie zawita do Trójmiasta w tym roku (rozrywka.trojmiasto.pl)

Katowiczanie już o świcie ustawiali się w kolejce na otwarcie nowego Kauflandu (katowice.naszemiasto.pl)