w

Sąd odrzucił wniosek prokuratury o aresztowanie myśliwego, podejrzanego o zastrzelenie żołnierza w Szczecinie (www.rmf24.pl)

Sąd odrzucił wniosek o areszt tymczasowy dla myśliwego, który podejrzany jest o śmiertelne postrzelenie żołnierza 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Piotr Wieczorek, prokuratura ma zamiar złożyć zażalenie wobec tej decyzji.

W związku ze sprawą zatrzymano dwóch podejrzanych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego pierwszemu mężczyźnie postawiono zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, nieudzielenia pomocy, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia oraz kłusownictwa. Drugi mężczyzna odpowie za nieudzielenie pomocy i kłusownictwo. Ponadto, sąd zastosował też wobec niego poręczenie majątkowe i dozór policji.

Tragedia miała miejsce w środę około godziny 20:45 na terenie ćwiczeń taktycznych Krzekowo w Szczecinie, gdzie dwóch mężczyzn prowadziło odstrzał dzików. W wyniku strzału z broni palnej 21-letni żołnierz 12. Brygady Zmechanizowanej został śmiertelnie postrzelony w szyję przez jednego z myśliwych. Świadkowie relacjonują, że zaraz po tym wojskowi zauważyli uciekającego człowieka.

Najprawdopodobniej myśliwy pomylił żołnierza z dzikiem. Pomimo wezwania pogotowia, żołnierza nie udało się uratować. 21-letni wojskowy służył w 12. Brygadzie jedynie półtora roku. Z kolei nieoficjalne źródła podają, że policja zatrzymała mężczyzn spoza obszaru polowania, co potwierdzają dane logowania w ich telefonach komórkowych z rejonu Krzekowa.

Polski Związek Łowiecki podaje, że miejsce zdarzenia leży w granicach administracyjnych miasta Szczecin i nie należy do obszaru łowieckiego. A zatrzymani mężczyźni nie wykonywali żadnych działań związanych z polowaniem na tym terenie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Znaleziono zwłoki kobiety i jej dwóch córeczek w mieszkaniu w Puszczykowie. Zatrzymano ojca dzieci (gloswielkopolski.pl)

Tragiczna sytuacja we Wschowie. 60-latek zagryziony przez swojego psa (zielonagora.naszemiasto.pl)