w

Rzecznik Rządu: Za czasów swoich rządów Tusk mógł podwyższyć kwotę wolną od podatku. A teraz opowiada kolejne bajki (i.pl)

Podczas rządów Donalda Tuska kwota wolna od podatku wynosiła nieco ponad 3 tysiące złotych, a premier nie zdecydował się na jej podwyższenie – zaznacza rzecznik rządu, Piotr Muller, w odpowiedzi na wyborcze obietnice Platformy Obywatelskiej.

Rzecznik rządu, Piotr Muller, przedstawił w mediach społecznościowych wideo ukazujące, że w okresie rządów PO-PSL kwota wolna od podatku wynosiła nieco ponad 3 tysiące złotych, podczas gdy obecnie jest to prawie 10 razy więcej. Oskarża on Platformę Obywatelską o łamanie obietnic, twierdząc, że mieli możliwość podniesienia tej kwoty, ale tego nie zrobili. Zwiększyli ją jedynie o dwa złote.

Piotr Muller nazywa deklaracje Tuska opowiadeniem bajek

Rzecznik rządu kontestuje deklaracje Donalda Tuska, nazywając je bajkami, gdyż PO obiecuje podnieść kwotę wolną od podatku dwukrotnie w porównaniu z obecnym poziomem, czyli do 60 tysięcy złotych. Partia ta nawet uruchomiła stronę internetową, aby promować swój postulat i zachęcać ludzi do sprawdzenia, ile zyskają, gdy ta obietnica zostanie spełniona.

Muller ponownie podważa wiarygodność Donalda Tuska, twierdząc, że bajkowym jest jego zapewnienie o podniesieniu kwoty wolnej od podatku do 60 tysięcy złotych. Przypomina, że łatwo jest zweryfikować, jak wyglądała ta kwota za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska – wynosiła nieco ponad 3 tysiące złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

11 komentarzy

  1. A jakich ma wyborców? To studenciaki, które zrobią wszystko dla popychadeł lewackich z uczelni. Czyli młodzi wyborcy, którzy za rządów POmyleńców byli na utrzymaniu mojego rocznika dzisiaj chcą powrotu tego ryżego kału. Przykre, że każde kolejne młode pokolenie coraz głupsze i zero logicznego myślenia. Nie znają historii, nie interesują się tym i ślepo łykają bajeczki POKO jak pelikan 💩 w locie.

  2. za czasów PO mieliśmy 2 ogólnoświatowe kryzysy ekonomiczne, gdzie Polska była ZIELONĄ WYSPĄ oraz mieliśmy DEFLACJĘ, czyli wartość pieniądza wzrastała – to PRZECIWIEŃSTWO obecnej INFLACJI, gdy pieniądz z dnia na dzień traci na wartości, a ceny rosną jak oszalałe.

Polska składa do KE skargę na Niemcy w sprawie 35 tys. ton odpadów. Niemcy stworzyły sobie w Polsce nielegalne wysypisko (i.pl)

Łukasz Kohut stanie przed sądem za nazwanie "polskimi faszystami" organizatorów Marszu Powstania Warszawskiego (i.pl)