w

Prace remontowe w Spodku: Wymiana dachu, schodów i kamer monitoringu (dziennikzachodni.pl)

W ostatnim czasie katowicki Spodek przeszedł kilka znaczących remontów. Jednym z nich był remont dachu sali gimnastycznej, który kosztował około 1,7 mln złotych. W ramach prac usunięto stare, cementowo-azbestowe poszycie dachu i zastąpiono je nowym poszyciem z izolacją termiczną i przeciwwodną. Zadbano też o modernizację schodów prowadzących do lodowiska od strony ul. Olimpijskiej, aby ułatwić dostęp kibicom.

Władze miasta podkreślają, że inwestycje w Spodku są niezbędne ze względu na wiek obiektu. Remont dachu sali gimnastycznej to proces etapowy, który wymagał wcześniejszego projektu wymiany poszycia dachu. Obecnie trwa modernizacja monitoringu na głównym obiekcie, a także montaż platform dla osób z niepełnosprawnościami.

Kolejnym aspektem modernizacji jest zakup nowego parkietu sportowego, który jest niezbędny do organizacji różnych wydarzeń sportowych. Montowana jest mobilna podłoga, spełniająca normy i wymagania różnych federacji sportowych, takich jak piłka ręczna czy koszykówka. Koszt zakupu nowej nawierzchni wynosi blisko 1,13 mln złotych.

Ponadto, inwestycje obejmują dostosowanie obiektu dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi poprzez instalację dwóch specjalnie przystosowanych platform. Jedna została już zainstalowana, a druga planowana jest na październik. Całkowita wartość tej inwestycji to około 125 tys. złotych.

System monitoringu w Spodku również przechodzi modernizację, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników wydarzeń. Zainstalowano 102 nowoczesne kamery, a infrastruktura została wyposażona w nowe serwery i twarde dyski umożliwiające zapis w wysokiej jakości. Całkowity koszt tej inwestycji to 850 tys. złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Bachledówka z nowym tarasem widokowym i przystanią dla rowerzystów (zakopane.naszemiasto.pl)

Ruszają prace na ul. Pychowickiej w Krakowie. Utrudnienia w ruchu potrwają do sierpnia 2024 roku (gazetakrakowska.pl)