w

Rozpoczęły się Żagle 2023! Zwiedzanie żaglowców oraz liczne atrakcje dla małych i dużych (gs24.pl)

Już dzisiaj rozpoczynają się Żagle 2023, dzięki którym na Wałach Chrobrego i Łasztowni przycumują jednostki z różnych krajów, które będzie można zwiedzać w ramach wydarzenia. Żagle 2023 będą trwać od 18 do 20 sierpnia.

Na Żaglach 2023 będzie można oglądać żaglowce z Polski, Niemiec, Finlandii i Holandii, a także okręty z Flotylli Okrętów w Gdyni i Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Dostępne będzie także zwiedzanie jednostek oraz rejsy po Odrze. A dla prawdziwych koneserów na imprezie pojawią się wojskowe okręty, takie jak ORP Iskra oraz holenderski Morgenster — oba z ciekawą historią. I nie należy zapominać o niemieckim Ernestine, który powstał w 1899 roku.

W trakcie trzech dni wydarzenia uczestnicy będą mogli obejrzeć aż siedem koncertów, z występami takich artystów jak Sara James czy Bryska. Na scenie szantowej zagrają zespoły m.in. Kraków Streat Band i ETK Gdynia, a także lokalni artyści. Natomiast w sobotę wystąpią Jackpot oraz Olek Rożanek.

Powstanie również specjalne miejsce dla dzieci przy pomniku Adama Mickiewicza, z występami, animacjami, konkursami i warsztatami. Z kolei wesołe miasteczka z atrakcjami, takimi jak karuzele i kolejki górskie, czekają na gości przez całe trzy dni. Będzie też Jarmark pod Żaglami, oferujący różnorodne rękodzieła, tradycyjne wyroby i zdrowe produkty. A strefa relaksu będzie wypełniona leżakami i unikalnymi piwami rzemieślniczymi.

Szczeciński Bieg pod Żaglami to bieg w otoczeniu żaglowców, gdzie uczestnicy muszą pokonać trasę 5 km wzdłuż rzeki. Podczas zawodów najmłodszych motywować będzie kot Umbriaga. Warto też wspomnieć o Jeziorze Dąbskim, gdzie odbędą się Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin, z udziałem jachtów do 15 metrów. Regaty zakończy parada uczestników na Wałach Chrobrego.

Co więcej, podczas VI Festiwalu Orkiestr Dętych Szczecin 2023 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin, który zbiegnie się z Żaglami 2023, będzie można cieszyć się prezentacjami scenicznymi, przemarszami oraz pokazami musztry paradnej. Setki instrumentów i barwne przemarsze będą dostępne od piątku do niedzieli. W festiwalu weźmie udział osiem orkiestr.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zbliża się 38. Ogólnopolski Nocny Bieg Bachusa w Zielonej Górze. Rejestracja otwarta do 25 sierpnia (gazetalubuska.pl)

Zmiany na ul. Św. Wawrzyńca i Słowackiego w ramach prac na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza, Gajowej i Kochanowskiego (gloswielkopolski.pl)