w

Zbliża się 38. Ogólnopolski Nocny Bieg Bachusa w Zielonej Górze. Rejestracja otwarta do 25 sierpnia (gazetalubuska.pl)

uż za trzy tygodnie odbędzie się 38. edycja Ogólnopolskiego Nocnego Biegu Bachusa, który już na dobre zakorzenił się w duchu sportowym mieszkańców Zielonej Góry. Tegoroczna, 36. edycja wydarzenia, odbędzie się 9 września, a rejestracja w udziale trwa do 25 sierpnia.

Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 19:00, zaraz po Modivo Drużynowym Biegu Winobraniowym o Puchar “Gazety Lubuskiej”. Zawodnicy będą musieli przygotować się na 10-kilometrową trasę, która zaczyna się i kończy na ul. Bohaterów Westerplatte. Rejestrować można się jeszcze przez najbliższy tydzień, do 25 sierpnia.

Podczas Biegu Bachusa przyznane zostaną medale i nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach wiekowych zarówno dla mężczyzn (6 kategorii), jak i kobiet (5 kategorii). Ponadto, zwycięzcy w klasyfikacjach ogólnych otrzymają puchary.

Krótka historia Ogólnopolskiego Nocnego Biegu Bachusa

Historia Nocnego Biegu Bachusa sięga 1986 roku, gdy wystartowało 63 zawodników. Natomiast w 2015 roku padł rekord frekwencji z udziałem 790 biegaczy. Impreza wielokrotnie miała charakter międzynarodowy, przyciągając zawodników z różnych krajów.

Jednym z ciekawostek jest Krzysztof Łuczak, który wystartował we wszystkich 37 edycjach. W ubiegłym roku triumfowali Sandra Nowak i Adam Marysiak. Marysiak, tak samo jak Artur Olejarz, w przeszłości trzykrotnie zdobywał tytuł mistrza Biegu Bachusa (w latach 2012 i 2020).

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Pojawiły się skargi, że Muzeum Wsi Lubelskiej znęca się nad zwierzętami (kurierlubelski.pl)

Rozpoczęły się Żagle 2023! Zwiedzanie żaglowców oraz liczne atrakcje dla małych i dużych (gs24.pl)