w

Rozpoczął się remont poznańskiego wieżowca na ul. Niepodległości. Obiekt zostanie przekształcony w 100-pokojowy akademik (gloswielkopolski.pl)

W Poznaniu rozpoczęła się realizacja planów obejmujących gruntowny remont wieżowca przy ul. Niepodległości. Projekt zakłada, że w niedalekiej przyszłości budynek zostanie przekształcony w akademik zawierający 100 pokoi.

Według informacji udostępnionej przez pracownię architektoniczną CDF Architekci, budynek przy ul. Niepodległości w Poznaniu zostanie przebudowany na akademik. Wieżowiec ten, pierwotnie wzniesiony jako siedziba Biura Odbudowy Miasta Poznania, za niedługo znajdzie się pod lawiną intensywnych prac remontowych.

Wieżowiec położony jest w centrum miasta, gdzie sąsiaduje z Collegium Novum Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego. Natomiast jego przeobrażenie w akademik przeprowadzi holenderska firma specjalizująca się w przekształcaniu obiektów na cele studenckie. Prace remontowe już się rozpoczęły, a główna zmiana nastąpi na parterze, gdzie powstanie Park im. Karola Marcinkowskiego.

100 pokoi studenckich z aneksem kuchennym i łazienką

Projekt zakłada utworzenie 100 pokoi studenckich z aneksem kuchennym i łazienką, zaczynając od 1 piętra. Z kolei powierzchnia, która dawniej pełniła funkcje techniczne, zostanie przemieniona w przestrzeń rekreacyjną, salę projekcyjną, kuchnię, salę fitness oraz pralnię – wszystko dostosowane do potrzeb mieszkańców.

Oprócz wygodnych pokoi i udogodnień rekreacyjnych, przewiduje się także stworzenie miejsca do nauki, projekcji filmów, gotowania posiłków oraz prania odzieży. Ponadto, cały akademik zostanie zwieńczony przez nowe dodatki zieleni i pojemny parking dla rowerów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Opóźnienia w pracach drogowych linii Berlin-Szczecin. Powodem chronione siedliska ptactwa i niedobór pracowników (gs24.pl)

Pościg za kierowcą przewożącym nielegalnych imigrantów. Zatrzymano osiem osób, niektóre były w bagażniku (gazetawroclawska.pl)