w

Pościg za kierowcą przewożącym nielegalnych imigrantów. Zatrzymano osiem osób, niektóre były w bagażniku (gazetawroclawska.pl)

Na Dolnym Śląsku zakończono pościg na A4, dzięki któremu zatrzymano ośmiu nielegalnych imigrantów pochodzących z Turcji. Kierowca samochodu osobowego marki Skoda, który próbował przewieźć swoich pasażerów do Niemiec, zdołał uciec. Obecnie poszukiwany jest przez funkcjonariuszy.

Policjanci z Wrocławia otrzymali zgłoszenie o podejrzanym transporcie nielegalnych imigrantów. Po namierzeniu samochodu policjanci rozpoczęli pościg, ponieważ kierowca odmówił zatrzymania się do kontroli. Pościg wydarzył się w rejonie Karwian. Kierowca uciekający pojazdem osobowym ostrożnie wyprzedzał inne auta, lekceważąc zasady ruchu drogowego na oczach policjantów.

Kierowca nagle zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo

Jak przedstawiła st. asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, funkcjonariusze próbowali zatrzymać samochód do kontroli, używając sygnałów dźwiękowo-świetlnych. Jednak kierowca nie miał zamiaru podporządkować się poleceniom. Z tego względu pościg wzmocniono dodatkowymi siłami. Ścigany kierowca nagle się zatrzymał, a następnie zaczął uciekać pieszo, pozostawiając w samochodzie osiem osób. Okazało się, że to nielegalni imigranci, którzy są obywatelami Turcji.

Osoby podróżujące autem zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie, a kierowca nadal jest poszukiwany. Nielegalni imigranci zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Wrocławska policja opublikowała dramatyczny film z momentem zatrzymania, ukazujący niebezpieczne sytuacje na A4. Nagranie pokazuje również, że część imigrantów podróżowała w bagażniku pojazdu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Rozpoczął się remont poznańskiego wieżowca na ul. Niepodległości. Obiekt zostanie przekształcony w 100-pokojowy akademik (gloswielkopolski.pl)

Tragiczne zdarzenie przy Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Z Odry wyłowiono ciało mężczyzny (gazetawroclawska.pl)