w

Rozbito grupy przestępcze od wysadzania bankomatów. Łącznie skradziono ponad 5 mln zł (gs24.pl)

Do sądu wpłynął akt oskarżenia w sprawie grup przestępczych, które odpowiadają za serię ataków na bankomaty w różnych regionach kraju, w tym w woj. zachodniopomorskim. Podczas swoich działań sprawcy używali ładunków wybuchowych własnej konstrukcji. Udało im się ukraść ponad 5 mln zł.

Prokuratura Krajowa skierowała akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom oskarżonym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i włamania do bankomatów. Jeden z nich odpowie również za kradzieże samochodów w Niemczech.

Ataki na bankomaty przeprowadzano głównie nocą w niewielkich miejscowościach na terenie woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego, opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Sprawcy używali mieszanki gazów do wysadzania bankomatów, a następnie kradli kasetki z pieniędzmi.

Pierwsza grupa działała od września 2018 do lutego 2019 r., wysadzając 19 bankomatów. Po aresztowaniu jednego członka, reszta nadal kontynuowała działalność. Następnie połączyła siły z nową grupą i do września 2021 wysadziła kolejne 15 bankomatów.

Policja przerwała proceder 30 września 2021 roku. Od tego momentu udało się zatrzymać wszystkich sprawców, którzy zniszczyli łącznie 41 bankomatów i ukradli ponad 5,7 mln zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Niels Frederiksen będzie nowym trenerem Lecha Poznań (wielkopolskamagazyn.pl)

Zbliżają się Bachanalia w Zielonej Górze: Występy na żywo, bitwy DJ-ów, noc filmowa, pokazy sportowe… (gazetalubuska.pl)