w

Rowery wracają do Katowic! (katowice.naszemiasto.pl)

Z coraz większą ilością wiosennego słońca, czas otworzyć sezon na rowery. W Katowicach na ulicach znów dostępne będą rowery miejskie, w ramach projektu City by Bike. Jedno z ulubionych inicjatyw miejskich mieszkańców, będzie dostępny od soboty. Jak korzystać z rowerów? Czy cena za korzystanie z jednośladu wzrośnie?

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, na ulice Katowic znów powrócą ukochane przez mieszkańców rowery. Po przerwie sezonowej zostały one odrestaurowane i przywrócono im stan najwyższej używalności. Włodarze miasta zainwestowali w tym roku w ponad 1000 rowerów w całym mieście. W przeciwieństwie do hulajnóg nie mogą one pozostawać pojedynczo w przypadkowych miejscach. Rower miejski po użyciu zawsze należy odstawić do stacji rowerowej, których to w Katowicach jest 125. Najważniejsza i najbardziej wyczekiwana informacja dotycząca rowerów miejskich, to koszt korzystania z nich. Każdy mieszkaniec, wiedząc, jak koszty wszystkiego poszły w górę, z ogromnym zdziwieniem słuchał wystąpienia  prezydenta miasta, który zapewniał, że ceny za przejazd rowerem nie zmieniły się wcale od zeszłego roku. Pierwsze 15 minut jazdy jest darmowe, a potem w zależności od tego czy korzystasz z roweru 1 godzinę, 2, czy 3, to płacisz kolejno 1 zł, 2 zł lub 3 zł itd. 

Czy warto korzystać z rowerów miejskich?

Jak każdy wie ruch to zdrowie, a poruszanie się rowerem po mieście jest zawsze dużo lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z samochodu. Poza oczywistymi sportowymi korzyściami z jazdy rowerem są również te korzyści rodzinne. Spędzanie wspólnie czasu na rodzinnej wycieczce rowerowej poprawi jakość relacji międzypokoleniowej i nauczy młode pokolenie zdrowych nawyków.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Niszczejący pomnik przyrody. Kto powinien się tym zająć? (dziennikbaltycki.pl)

Brak pomysłów na weekend? Może spływ Dunajcem? (gazetakrakowska.pl)