w

Remont chodnika na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu nie przebiegł zgodnie z planem (gloswielkopolski.pl)

W Poznaniu na ulicy Dąbrowskiego przeprowadzono remont chodnika, ale tylko na części przeznaczonej na parking. Rada Osiedla Jeżyce krytykuje działania Zarządu Dróg Miejskich, ponieważ piesi, wózkowicze oraz osoby niepełnosprawne mają poważne trudności z poruszaniem.

Stan chodnika na ul. Dąbrowskiego budzi duże zaniepokojenie. Rada Osiedla Jeżyce donosi, że piesi zostali postawieni w niekorzystnej sytuacji, zwłaszcza na odcinku na zachód od ulicy Kościelnej, gdzie główna przestrzeń została przeznaczona na parking.

Rada Osiedla podkreśla, że taka sytuacja jest niezgodna z przepisami, a dostępność dla pieszych jest zdecydowanie poniżej wymaganego standardu szerokości 2 metrów i wymogów dostępności obowiązujących w Poznaniu. Chociaż ekipa przeprowadziła remont, naprawiono tylko miejsca do parkowania.

Rada Osiedla wcześniej zwróciła się do Zarządu Dróg Miejskich oraz Miejskiego Inżyniera Ruchu z wnioskiem o przestrzeganie przepisów dotyczących organizacji ruchu i zabezpieczenie chodnika. Mieszkańcy również składali skargi, szczególnie gdy chodnik był niedostępny z powodu remontu po drugiej stronie ulicy. Istnieje nawet projekt zmiany opracowany przez jednostki miejskie, ale nie został jeszcze wdrożony.

Pomimo tego remont odbył się kilka dni temu. Niestety, po zakończeniu prac okazało się, że organizacja ruchu pozostaje bez zmian, a wyremontowana część chodnika znowu używana jest jako parking. W rezultacie nie dokonano żadnych prac na korzyść pieszych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Samorząd dolnośląski przejął linię kolejową Jelenia Góra-Lwówek Śląski (gazetawroclawska.pl)

Dariusz Matecki (PiS) domaga się sprostowania po oskarżeniach Izabeli Leszczyńskiej (PO) (gs24.pl)