w

Dariusz Matecki (PiS) domaga się sprostowania po oskarżeniach Izabeli Leszczyńskiej (PO) (gs24.pl)

W okręgu szczecińskim kandydat na posła z PiS, Dariusz Matecki, wniósł o sprostowanie po tym, jak posłanka oskarżyła go o otrzymanie „ogromnych pieniędzy” na kampanię referendalną. Sąd przyznał rację Mateckiemu.

W wyniku procesu wyborczego przeciwko wiceprzewodniczącej PO, Izabeli Leszczyńskiej, Dariusz Matecki udowodnił, że posłanka kłamała na jego temat w programie „Kawa na Ławę”. Sąd nakazał jej sprostować wszystko na antenie TVN24. Matecki wspomniał także o swoim zwycięstwie w procesie przeciwko Platformie Obywatelskiej w 2018 roku. Dodał, że natomiast dzisiaj kłamała wiceprzewodnicząca tej partii. Najwyższy czas skończyć z kłamstwami.

Matecki żądał sprostowania w mediach społecznościowych oraz w stacjach TVN i TVN24, tuż przed głównymi wydaniami programu „Fakty”. Ponadto, sąd przyznał Mateckiemu odszkodowanie w wysokości 50 tys. zł, które przekazał na rzecz Caritas Polska.

Sprawa dotyczyła słów posłanki z 3 września, jakie padły w programie TVN24 „Kawa na ławę”. Posłanka oskarżyła Mateckiego o otrzymanie ogromnych pieniędzy na kampanię referendalną w 2023 roku, pomimo jego kandydatury do Sejmu RP.

Zanim sąd w Szczecinie rozpatrzył sprawę, posłanka zamieściła sprostowanie w internecie, w którym przeprosiła Mateckiego za nieprawdziwe informacje podane w programie „Kawa na ławę”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Remont chodnika na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu nie przebiegł zgodnie z planem (gloswielkopolski.pl)

Trwa śledztwo w sprawie 200 ton odpadów wywiezionych ze składowiska w Przylepie (gazetalubuska.pl)