w

Rekordowe ceny noclegów, parkowania i atrakcji turystycznych w Zakopanem (businessinsider.com.pl)

Osoby, które planują zimowy wyjazd w polskie Tatry, powinny pomyśleć nad solidnym budżetem. Powodem jest fakt, że w tym regionie niektóre ceny usług osiągnęły naprawdę wysoki poziom, co szczególnie dotyka kierowców.

Dla większości Polaków tradycyjne wyjazdy na święta, imprezy sylwestrowe lub ferie w Tatrach stają się coraz bardziej wymagające pod względem wydatków. Nieustannie i szybko rosnące ceny usług skutecznie obciążają kieszenie turystów.

W ostatnim czasie górale narzekali na zbyt dużo wolnych miejsc noclegowych i małe zainteresowanie Zakopanem. Jednakże okres ten już minął, a sytuacja zmieniła się na korzyść regionu górskiego. Jednym z powodów jest sprzyjająca pogoda, dzięki której tegoroczny sezon zimowy zapowiada się obiecująco dla górali.

Pojawiają się informacje o rekordowej frekwencji turystycznej – największej od czasów lockdownu. Co więcej, turystów nie odstraszają nawet bardzo wysokie ceny noclegów. Ceny pokoi w okolicach Giewontu podczas Bożego Narodzenia to wydatek 700 zł za pokój dwuosobowy. Natomiast w Sylwestra cena ta wzrasta do 820 zł.

Dodatkowe koszty czekają również kierowców, którzy zamierzają parkować pojazdy przy szlakach. W takich lokalizacjach opłaty parkingowe sięgają aż 55 zł, co stanowi wzrost o 19 zł w porównaniu z poprzednim rokiem.

Kosztowne są także atrakcje turystyczne. Na przykład, godzinne korzystanie z Term Zakopiańskich kosztuje 35 zł, a całodniowy wypoczynek to wydatek 199 zł. A jeżeli ktoś chce wziąć udział w kuligu, musi się nastawić na wydatek 339 zł za osobę.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

  1. Mam wrażenie że Państwa artykuły a konkretnie dane w nich są z kapelusza lub bez żadnej analizy. Wystarczy sprawdzić Bookingcom by zauważyć że na 3 dni świąt 4 osoby mogą znaleźć nocleg od 750zl za cały pobyt. Sylwestra od 1500zl za pobyt 3 dniowy dla 4 osób. Tak TANIO dawno nie było. Ilość dostępnych ofert sugeruje że wiele zostanie bez wynajmu jak rok temu. W Zakopanem od 2 lat mamy nadpodaż ofert noclegów. Piszecie jak Wam się wydaje??

Gdynia otrzymała kolejną dostawę sprzętu wojskowego – 18 koreańskich haubic samobieżnych (dziennikbaltycki.pl)

Straż Graniczna w Pyrzowicach wyniosła z samolotu pijanego Polaka i dwóch agresywnych Słowaków (katowice.naszemiasto.pl)