w

Raport NIK: Świnoujście dysponuje najlepszymi schronami w Polsce (gs24.pl)

Biorąc pod uwagę stan techniczny schronów w Polsce, najlepiej wypada tutaj Świnoujście, które znalazło się w czołówce miast z najlepiej przygotowanymi schronami. W Świnoujściu znajduje się 14 takich obiektów.

Raport Najwyższej Izby Kontroli uważa, że Świnoujście jest w stanie zapewnić bardzo dobre schronienie dla obywateli w przypadku zagrożenia. Aczkolwiek należy dodać, że z ogólnego punktu widzenia raport NIK nie jest optymistyczny – schrony zapewniają schronienie tylko dla niecałych 4 proc. obywateli. Co więcej, większość Polaków nawet nie wie, gdzie znajdują się takie schrony.

W 2022 roku większość miast i gmin zapewniała głównie tzw. ukrycia doraźne i tylko niewielki odsetek mieszkańców mógł liczyć na miejsce w schronach. Świnoujście wyróżniało się pod tym względem, oferując schronienie dla około 7,6 proc. mieszkańców.

Schrony w Świnoujściu są dobrze wyposażone, posiadają m.in. urządzenia filtrowentylacyjne i monitoring miejski. Ponadto, jak podaje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, w regionie dostępne są 292 schrony i 1950 miejsc, gdzie można się ukryć.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Pijany pasażer wiózł urnę z prochami w tramwaju. Jego podróż przerwali poznańscy policjanci (www.polsatnews.pl)

Zielona Góra zaprasza na Jarmark Wielkanocny „Kraszanka” w dniach 23-28 marca (gazetalubuska.pl)