w

Radni miejscy szykują projekt uchwały o ochronie zieleni. W grę wchodzą olbrzymie pieniądze (gloswielkopolski.pl)

Radni miejscy omawiali projekt uchwały dotyczący ochrony zieleni w mieście oraz inwestycji w małą retencję. Dyskusja na ten temat toczyła się na ostatnim posiedzeniu komisji społecznej. Pojawiły się plany, że Poznań będzie przeznaczać na ten cel 1% budżetu rocznie, co w samym roku bieżącym oznacza już wydatek około 50 mln zł.

Projekt społeczny został zgłoszony 8 lutego i zebrał poparcie około 500 osób z różnych środowisk, w tym przedstawicieli nauki i mieszkańców miasta. Inicjatywę wspierał również Wiesław Rygielski, który związany jest z KWW Społeczny Poznań. Natomiast radny PiS, Krzysztof Rosenkiewicz, zaznaczył, że dbałość o ład przestrzenny jest bardzo istotna, ponieważ może on wpłynąć na cenę nieruchomości oraz atrakcyjność miasta.

Ponadto, Rosenkiewicz zakłada, że inwestycje w zieleń mogą zachęcić mieszkańców do powrotu z okolicznych gmin, co przyczyni się do wzrostu dochodów Poznania.

Radni z Koalicji Obywatelskiej również popierają ten projekt, jednocześnie wskazując na dotychczasowe wysiłki miasta w kwestii inwestycji zielonych. Z tego względu KO uważa, że należy kontynuować działania w tym zakresie, a przy okazji monitorować wydatki oraz efekty uchwały.

Należy dodać, że w projekcie uczestniczyli też przedstawiciele innych partii, takich jak Partia Zieloni, Partia Razem i Trzecia Droga.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

MPK Wrocław wzbogaca swoją flotę nowymi tramwajami PESA (raportkolejowy.pl)

RedLight łapie średnio pięciu kierowców dziennie na skrzyżowaniu w Szczecinie (gs24.pl)