w

RedLight łapie średnio pięciu kierowców dziennie na skrzyżowaniu w Szczecinie (gs24.pl)

Ostatnio opublikowano statystyki dotyczące funkcjonowania systemu RedLight na skrzyżowaniu ulic 26 Kwietnia, Taczaka i Derdowskiego w Szczecinie. Zadaniem tego systemu jest rejestrowanie naruszeń przepisów związanych z przejazdem na czerwonym świetle.

Należy zaznaczyć, że system został uruchomiony 25 stycznia. A teraz – po miesiącu działania – Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że zarejestrowano już 169 przypadków złamania przepisów dotyczących czerwonego światła na tym skrzyżowaniu.

System jest częścią Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Jego kamery działają na zasadzie wideodetekcji – rejestrują przejazd na czerwonym świetle, umożliwiając identyfikację kierowców i pojazdów.

W Szczecinie istnieje tylko jedno miejsce, gdzie zainstalowano ten system. Warto dodać, że lokalizacja została wytypowana na podstawie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, którą przeprowadził Instytut Transportu Samochodowego.

Kierowcy, którzy przekroczą skrzyżowanie na czerwonym świetle, podlegają karze mandatu w wysokości 500 zł i 15 punktów karnych. A jeżeli do tego spowodują kolizję, kary finansowe mogą być znacznie wyższe – nawet do 5 tysięcy złotych. Oczywiście kierowca dostanie też 15 punktów karnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Radni miejscy szykują projekt uchwały o ochronie zieleni. W grę wchodzą olbrzymie pieniądze (gloswielkopolski.pl)

Janusz Kubicki już po raz piąty wystartuje w wyborach na prezydenta Zielonej Góry (gazetalubuska.pl)