w

MPK Wrocław wzbogaca swoją flotę nowymi tramwajami PESA (raportkolejowy.pl)

MPK Wrocław poszerzyło swoją flotę o pierwszy z 40 tramwajów Pesa Twist 146N, które w ostatnim czasie zostały zakupione przez miasto. Tramwaje Pesa zostały specjalnie zaprojektowane dla Wrocławia, gdzie mają zastąpić obecne Konstale 105.

Wrocławskie MPK podpisało kontrakt na dostawę 40 tramwajów Pesa Twist 146N, które przejmą obowiązki aktualnych tramwajów Konstale 105. Tramwaj Pesa Twist to pojazd niskopodłogowy, oferujący miejsce dla osób z niepełnosprawnościami i specjalne udogodnienia dla pasażerów.

Jak informuje MPK Wrocław, modernizacja floty ma na celu zwiększenie dostępności transportu publicznego oraz poprawę warunków podróży dla mieszkańców. Z tego względu nowe tramwaje będą dostosowane do potrzeb pasażerów ze szczególnymi potrzebami. Dzięki temu będą udostępniać miejsca dla wózków inwalidzkich i dziecięcych, a także udogodnienia dla osób niedowidzących.

Tramwaje Pesa Twist wyposażone są również w systemy monitoringu i bezpieczeństwa, a do tego są przyjazne dla środowiska. Warto tu dodać, że tramwaje Pesa wykorzystują innowacyjne rozwiązania technologiczne, m.in. odzyskiwanie energii podczas hamowania. Ponadto, Pesy odznaczają się również cichą pracą, a ich innowacyjny napęd pozwala na przemieszczanie tramwaju w warunkach awaryjnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

9 komentarzy

Prokuratura umorzyła śledztwo dot. śmierci 25-latka podczas interwencji policyjnej (www.rmf24.pl)

Radni miejscy szykują projekt uchwały o ochronie zieleni. W grę wchodzą olbrzymie pieniądze (gloswielkopolski.pl)