w

Rada Miasta Gdyni przyjmuje projekt uchwały krajobrazowej (dziennikbaltycki.pl)

Miasto Gdynia przyjęło projekt uchwały krajobrazowej, który ma na celu uregulowanie reklam w mieście. Jest to już drugie głosowanie związane z tym dokumentem. Gdynia przyjęła dokument jako trzecia miejscowość Trójmiasta, po Gdańsku i Sopocie, które przyjęły podobne uchwały w 2018 roku.

Historia prac nad uchwałą sięga 2015 roku, a ostateczne przyjęcie nastąpiło w czerwcu 2021 r. Niemniej wojewoda pomorski zaskarżył uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, twierdząc, że narusza ona przepisy prawa. Dlatego po dwóch miesiącach została unieważniona, pomimo że miasto mogło bronić jej w sądzie. Ostatecznie zdecydowano się na przygotowanie nowej wersji, która została poddana publicznym konsultacjom. W wyniku tych konsultacji wpłynęło 116 uwag od różnych podmiotów, ale żadna z nich nie została uwzględniona przez prezydenta. Z całego Trójmiasta najdłuższe były prace nad uchwałą w Gdyni, ponieważ Gdańsk i Sopot przyjęły swoje regulacje już w 2018 r.

Urzędnicy Gdyni wyrażają zadowolenie z nowego projektu uchwały krajobrazowej, który ma na celu uregulowanie reklam w mieście. Projekt przeszedł liczne konsultacje i zdaniem wiceprezydenta ds. innowacji, Mareka Łucyka, jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Radni z klubu Samorządności również popierają projekt uchwały krajobrazowej, twierdząc, że ma on na celu uporządkowanie reklam, a nie całkowite ich zakazanie. Zwracają uwagę na to, że najczęściej problematyczne reklamy to billboardy na nośnikach kołowych, które należą do dużych przedsiębiorstw.

Ostatecznie projekt uchwały krajobrazowej został przyjęty jednomyślnie, a jedynym klubem, który wstrzymał się od głosu, był klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Paweł Stolarczyk, przewodniczący tego klubu, argumentował, że choć uważają wprowadzenie uchwały za konieczne, obawiają się, że zbyt restrykcyjne przepisy mogą być szkodliwe dla przedsiębiorców, szczególnie w kontekście epidemii. Według nich uchwała powinna być bardziej przyjazna zarówno dla mieszkańców, jak i przedsiębiorców.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Małgorzata Wassermann krakowską jedynką PiS na liście wyborczej (gazetakrakowska.pl)

84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Andrzej Duda i Mariusz Błaszczak na Westerplatte w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)