w

Małgorzata Wassermann krakowską jedynką PiS na liście wyborczej (gazetakrakowska.pl)

Ze źródeł wynika, że jedynką Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu z Krakowa będzie posłanka Małgorzata Wassermann. Pozostałych liderów PiS w Małopolsce można było poznać już wczoraj.

Liderzy list wyborczych ugrupowania zostaną ogłoszeni na czwartkowej konferencji prasowej, gdzie prezes PiS, Jarosław Kaczyński, przedstawi ich oficjalnie. Tego samego dnia o godzinie 13:30 zostanie też ogłoszone na konferencji, kto będzie numerem jeden na liście PiS. Pozostali kandydaci zostaną zaprezentowani w swoich okręgach na zakończenie tygodnia. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Ast, potwierdził, że Jarosław Kaczyński będzie startować w wyborach z województwa świętokrzyskiego, a listę warszawską otworzy minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński.

Kim jest Małgorzata Wassermann?

Małgorzata Wassermann, córka Zbigniewa Wassermanna, krakowskiego polityka, który zginął w katastrofie smoleńskiej, z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim i przeszła aplikację adwokacką. Po uzyskaniu uprawnień zawodowych rozpoczęła pracę w prywatnej kancelarii adwokackiej w Krakowie. Współpracowała z klubem parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku, Małgorzata Wassermann startowała jako bezpartyjna kandydatka z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krakowskim i zdobyła mandat posłanki VIII kadencji. 16 listopada 2015 roku została zastępcą przewodniczącego sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, a 22 lipca 2016 roku objęła stanowisko przewodniczącej sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

W kwietniu 2018 r. Jarosław Kaczyński ogłosił Małgorzatę Wassermann oficjalną kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Krakowa. Sytuacja miała miejsce w zaplanowanych na ten sam rok wyborach samorządowych. W drugiej turze wyborów zdobyła 38 procent głosów, przegrywając z Jackiem Majchrowskim.

W wyborach parlamentarnych w 2019 r. Małgorzata Wassermann ubiegała się o reelekcję do Sejmu z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krakowskim i uzyskała mandat poselski na Sejm IX kadencji, zdobywając ponad 140 tysięcy głosów, co stanowiło najlepszy wynik w okręgu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Czy wybuch gazu przy katowickich szkołach wpłynie na rozpoczęcie nowego roku szkolnego? (dziennikzachodni.pl)

Rada Miasta Gdyni przyjmuje projekt uchwały krajobrazowej (dziennikbaltycki.pl)