w

Psim kupom na chodnikach mówimy nie! (gs24.pl)

Jednym z większych problemów, na jakie można się napotkać w centrum Szczecina, to mocno zanieczyszczone chodniki. Mieszkańcy wspominają, że od lat śmieci wysypują się z przepełnionych koszy, a pozostawione odchody zwierzęce wymuszają slalom na spacerowiczach. Mieszkańcy i właściciele lokalnych przedsiębiorstw mają już dość. 

Jak zauważają sami mieszkańcy, w pobliżu brakuje zielonych terenów, przez co właściciele pupili nie mają gdzie z nimi spacerować. Przez to kończy się tym, że potrzeby fizjologiczne zwierząt są załatwiane na chodnikach. Najgorsze jest jednak to, że ludzie nie poczuwają się w obowiązku do sprzątania odchodów po swoich zwierzakach. Mimo tego, że obecnie grozi za to mandat w wysokości 500 złotych, to wciąż nie zmienia to sytuacji. Przedsiębiorcy wspominają, że najgorzej jest latem, gdy temperatura sprawia, że unosząca się woń jest nie do wytrzymania.

Zdaniem Hanny Pieczyńskiej z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, drogi są regularnie sprzątane przez zarządcę. Problemem nie jest harmonogram czyszczenia, a brak odpowiedzialności obywatelskiej właścicieli zwierząt.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

14 komentarzy

Majówka w Bramie Poznania, czyli co można robić w Poznaniu podczas majówki? (gloswielkopolski.pl)

Charytatywny kiermasz razem z akcją "ZdrowiejeMy" (zielonagora.naszemiasto.pl)