w

Mieszkańcy mają dość – zabierzcie tiry z naszych dróg (gazetawroclawska.pl)

Mieszkańcy podwrocławskich wsi pikietują na ulicach. Mają dość tirów, które w ogromnej liczbie przejeżdżają przez ich drogi stwarzając trudne warunki do mieszkania. Protestujący powiedzieli jasno, że dziś nie utrudniają jeszcze ruchu drogowego ale jeśli nie przyniesie to żadnego skutku, to kolejnym krokiem będzie protest pod siedzibą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad 12 kwietnia.

Mieszkańcy podwrocławskich wsi jednoczą się w jednym apelu. Chodzi im o to, by inwestycje, które mają mieć miejsce na A4, nie tylko polepszyły jej drożność, ale przede wszystkim odciążyły drogę DW 347, która biegnie przez ich wsie. Obecnie w godzinach szczytu drogi są prawie całkowicie zajęte przez samochody ciężarowe, które w ten sposób objeżdżają zakorkowaną autostradę. W planach jest przebudowa A4 jednak przewiduje się jedynie rozbudowę jej o jeden pas, co zdaniem mieszkańców nie sprawi, że problem będzie rozwiązany. Dlatego zdesperowani wyszli na ulice.

Czemu mieszkańcy protestują?

Największym powodem, dla którego mieszkańcy podwrocławskich wsi, takich jak, Sadkowo, Jaszkotl, czy Gądowo chcą zwrócić na siebie uwagę władz, jest to, że obecna sytuacja w ich miejscowościach utrudnia normalne funkcjonowanie. Poza dużą ilością hałasu i spalin, wiejskie drogi stały się zwyczajnie niebezpieczne.  Ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę, są zwyczajnie ignorowane, a przewidziane przejścia dla pieszych – niebezpieczne. Dlatego mieszkańcy są zmobilizowani do szukania rozwiązania aż do skutku, nawet jeśli miałoby to wiązać się z blokowaniem dróg.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Kraków pierwszym miastem polskim na Google Arts & Culture (gazetakrakowska.pl)

Przerażająca historia opuszczonego szpitala psychiatrycznego pod Poznaniem (gloswielkopolski.pl)