w

Przeciekający wał przeciwpowodziowy w pow. gryfińskim. Inwestycja kosztowała miliony złotych (www.chojna24.pl)

Wał przeciwpowodziowy, który powstał w miejscowości Piasek (woj. zachodniopomorskie), niezbyt dobrze spełnia swoją powinność. Obiekt kosztował miliony złotych, jednak nie jest tak efektywny, jak zakładały pierwotne plany. W wielu miejscach pojawiają się podtopienia, ponieważ woda wypływa po drugiej stronie wału.

Ostatnio pojawiły się doniesienia zaniepokojonych mieszkańców wsi Piasek (gm. Cedynia, pow. gryfiński), których posesje i infrastruktura zalewane są przez wodę. W związku z felernym wałem mieszkańcy wysłali list do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Sołtys poinformował, że już od dwóch tygodni prowadzone są rozmowy między Wodami Polskimi, gminą i sołtysem. Niestety, jak na tę chwilę dotychczasowe spotkania i dyskusje nie przyniosły żadnych konkretnych działań. Kolejne rozmowy na ten temat planowane są w tym tygodniu.

Najbliższe spotkanie w Piasku zaplanowano na 21 lutego. Jego celem ma być podjęcie decyzji związanych z naprawą nieszczelnego wału, który aktualnie nie spełnia swoich obowiązków z powodu licznych przecieków.

Mieszkańcy uważają, że problem wynika z wadliwej dokumentacji, jaką zatwierdzono w poprzednich latach, a także z braku rozwiązania dotyczącego odprowadzania wód opadowych zza wału do kanału.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Koczowisko Romów przy ul. Lechickiej w Poznaniu stoi pod znakiem zapytania (epoznan.pl)

Grób dzieci utraconych w Zielonej Górze wymaga renowacji. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy (gazetalubuska.pl)