w

Grób dzieci utraconych w Zielonej Górze wymaga renowacji. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy (gazetalubuska.pl)

Przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze znajduje się stary cmentarz, gdzie umieszczony jest pomnik upamiętniający dzieci nienarodzone, który od jakiegoś czasu wymaga wyraźnej renowacji. W związku z potrzebą rozbudowania obiektu zorganizowano już zbiórkę pieniędzy.

Stowarzyszenie Twoja Rodzina, angażujące się od lat w pochówki dzieci nienarodzonych, rozpoczęło zbiórkę mającą sfinansować renowację obiektu. Ponadto, potrzebne jest również postawienie nowego pomnika. W obecnej mogile zaczyna powoli brakować miejsca. Zdaniem pracowników cmentarza wolne miejsce, jakie jeszcze zostało w mogile, zostanie wyczerpane w połowie bieżącego roku.

Należy zaznaczyć, że w przypadku przedwczesnej śmierci dziecka, jego rodzice mogą zdecydować się na samodzielny pochówek lub skorzystać z pomocy Stowarzyszenia Twoja Rodzina. Z kolei, jeżeli nie zostanie podjęta taka decyzja, wówczas dziecko chowane jest w mogile zbiorczej.

Zorganizowana zbiórka ma na celu zapewnienie godnego miejsca pamięci poprzez odnowienie grobu, postawienie nowego pomnika oraz poprawę estetyki otoczenia. Natomiast nadwyżka środków będzie przeznaczona na wsparcie organizacji przyszłych pochówków oraz działalność statutową Stowarzyszenia.

Organizatorzy zbiórki zamierzają uzbierać 58 tys. zł. Niestety, jak do tej pory zebrano zaledwie niewielką część tej kwoty. Zbiórka potrwa do 30 marca. Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć tę inicjatywę, mogą ofiarować swoje cegiełki na portalu zrzutka.pl albo wykonać bezpośredni przelew na konto Stowarzyszenia, umieszczając w tytule przelewu: „Darowizna na pochówek dzieci zmarłych przed narodzinami”.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Przeciekający wał przeciwpowodziowy w pow. gryfińskim. Inwestycja kosztowała miliony złotych (www.chojna24.pl)

Sosnowski nawołuje do dymisji marszałka wojewódzkiego. Stawiarski nie zamierza ulec tym naciskom (kurierlubelski.pl)