w

Przebiegnie Hiszpanię w sześć dni, żeby pomóc w leczeniu 7-letniej Marysi z Podhala (zakopane.naszemiasto.pl)

Mateusz Cyrwus, biegacz z Waksmundu, postanowił wyruszyć na kolejną trasę biegową. Sportowiec zdecydował się na ten krok, aby wesprzeć 7-letnią Marysię z Bańskiej Niżnej na Podhalu. W ciągu sześciu dni Cyrwus zamierza pokonać 350 km, biegnąc na trasie w Hiszpanii.

Mateusz zyskał popularność po przebiegnięciu całej Polski w 2023 roku, na co zdecydował się w ramach akcji charytatywnej dla Kamili Gil z Nowego Targu. W sumie udało się uzbierać 10 mln zł na leczenie SMA. Jego zaangażowanie w pomoc potrzebującym dzieciom sugeruje, że Cyrwus stał się zawodowym biegaczem charytatywnym.

Obecnie sportowiec skupia się na biegu dla Marysi z Bańskiej Niżnej, która cierpi na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki i wymaga leczenia terapią genową. Są to koszty w wysokości 3 mln zł. Wzrok dziewczynki stopniowo się pogarsza.

Mateusz Cyrwus podkreśla, że jego pasją jest sport oraz pomaganie innym, dlatego zamierza wziąć udział w kolejnym biegu charytatywnym. Tym razem Cyrwusowi towarzyszy Nazar Marchak, z którym chce pokonać 350 km w sześć dni. Bieg rozpocznie się w Barcelonie, a zakończy w Walencji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Fregata „Dar Młodzieży” wypłynęła na dwumiesięczny rejs z Nabrzeża Pomorskiego (dziennikbaltycki.pl)

Nie żyje Jurand Jarecki – słynny architekt śląski zmarł we śnie w wieku 92 lat (www.slazag.pl)