w

Fregata „Dar Młodzieży” wypłynęła na dwumiesięczny rejs z Nabrzeża Pomorskiego (dziennikbaltycki.pl)

Fregata szkolna Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, znana jako „Dar Młodzieży”, wyruszyła w ponad dwumiesięczny rejs z Nabrzeża Pomorskiego. Na pokładzie pojawili się również uczniowie z Gdańska i gdyńska restauratorka Malika.

Fregata „Dar Młodzieży” wypłynęła w rejs po przejściu różnych udoskonaleń, takich jak m.in. modernizacja mostka kapitańskiego. Statek jest w pełni gotowy do żeglugi, a do tego został wyposażony w praktyczne innowacje jak mapy elektroniczne i nowoczesne radary.

W trakcie rejsu załoga wspierana jest przez grupę techniczną uczniów, którzy pomagają przygotować statek do żeglugi. Najpierw „Dar Młodzieży” zatrzyma się w Antwerpii, gdzie do załogi dołączy nowa grupa studentów wraz z nauczycielami, przygotowując się do podróży do portu w Algeciras. Po odwiedzeniu różnych portów statek powróci do Gdyni.

Warto dodać, że oprócz uczniów, na pokładzie znajduje się również Malika, restauratorka z Gdyni. Uczestniczka popularnych programów kulinarnych będzie uczyć załogę, jak przyrządzać wyśmienite dania kuchni wegetariańskiej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Bakterie legionelli w wodzie w Centrum Sportowym GUMed. Placówka zamknięta do odwołania (dziennikbaltycki.pl)

Przebiegnie Hiszpanię w sześć dni, żeby pomóc w leczeniu 7-letniej Marysi z Podhala (zakopane.naszemiasto.pl)