w

Prywatny przewoźnik BP Tour zmaga się z utrzymaniem regularnych kursów. ZTM Gdańsk rozważa zerwanie umowy (pulsgdanska.pl)

W ostatnim czasie prywatny przewoźnik BP Tour napotyka trudności w utrzymaniu regularnych kursów. Sytuacja ta skłania Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM), aby rozważyć zerwanie kontraktu z usługodawcą.

W ostatnich tygodniach ZTM doświadcza częstych odwołań kursów autobusowych, głównie na liniach międzygminnych, spowodowanych problemami kadrowymi u prywatnego operatora. Problemy te nasilają się zwłaszcza w okresie wakacji, kiedy kierowcy często decydują się na lepiej płatne prace w sektorze turystycznym.

Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje, że sytuacja jest poważna. W samym lipcu odnotowano około 130 braków kursów z powodu braku kierowców. ZTM podejmuje działania, takie jak kary i przekierowania na trasy rezerwowe, jednakże stosowane środki nie zawsze przynoszą oczekiwane skutki.

Koszty zerwania kontraktu poniesie prywatny przewoźnik

W związku z tym organizator transportu rozważa wypowiedzenie części lub nawet całego kontraktu z BP Tour. Z kolei operator rozważa rezygnację z części umowy. W przypadku zerwania kontraktu koszty poniesie prywatny przewoźnik.

Obecnie BP Tour obsługuje kilka linii autobusowych. Jednak część z nich obsługiwana jest tylko częściowo, a resztę kursów przejmuje Gdańskie Autobusy i Tramwaje (GAiT). Planowane jest także ogłoszenie przetargu na wybór nowego przewoźnika, aby zapewnić jakość i ciągłość połączeń w kolejnych latach.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Rząd zamierza przyjąć uchwałę dotyczącą inwestycji związanych z budową elektrowni atomowej na Pomorzu (dziennikbaltycki.pl)

Afera migracyjna i korupcja w MSZ: CBA sprawdza 350 tys. podejrzanych wiz (natemat.pl)