w

Protestujący rolnicy: Jeżeli Tusk nie przybędzie, zablokujemy A1 i zaczniemy ją orać (www.rmf24.pl)

Rolnicy z Gronowa w województwie kujawsko-pomorskim zapowiadają zaostrzenie swoich działań. Powodem jest fakt, że protestujący oczekują na przyjazd premiera Donalda Tuska, który wydaje się nie spieszyć z wizytą. W rezultacie rolnicy oświadczyli, że dadzą mu jeszcze dwa dni na przybycie. W przeciwnym razie całkowicie zablokują autostradę A1. Jak dodają, mogą ją nawet przeorać.

Droga krajowa nr 15 w Gronowie jest skutecznie zablokowana przez pojazdy rolnicze i tłum protestujących. Warto zaznaczyć, że droga stanowi połączenie województwa kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Początkowo rolnicy zaznaczali, że blokada utrzyma się tylko przez dwa dni. Jednak teraz postanowili ją przedłużyć aż do momentu przybycia premiera Tuska.

Przywódca strajku, Paweł Sikorski, oświadczył, że wszyscy zebrani czekają na premiera Tuska. I podkreślił, że jeśli premier się nie pojawi, wówczas dojdzie do zablokowania autostrady A1, którą „możemy nawet przeorać”. Ponadto dodał, że nie akceptują tzw. ustawki, jaką stosuje Tusk. Twierdzą, że premier spotyka się z działaczami związkowymi, a nie z prawdziwymi rolnikami. Z tego względu Sikorski podkreśla, że sami mają zamiar z nim porozmawiać.

Protest rolników organizowany jest także w Turznie na autostradzie A1. Wjazd na autostradę jest zablokowany, a pojazdy przepuszczane są jedynie na zjeździe.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

3 komentarze

Brutalny gwałt w centrum Warszawy. 25-letnia Białorusinka zmarła w szpitalu (wiadomosci.wp.pl)

Szybka rozbiórka zabytkowej willi przy ul. Kasprowicza. Konserwator chce zawiadomić prokuraturę (wroclife.pl)