w

Protest rolników na krajowej 8. (gazetawroclawska.pl)

Dziś zgłoszony został protest rolników. W ramach zwrócenia uwagi na swoje postulaty mają zamiar jechać drogą krajową numer 8 od Ząbkowic Śląskich do Łagiewnik i z powrotem. Choć protest ma charakter pokojowy, to przewiduje się utrudnienia na drodze w obu kierunkach. 

Rolnicy są zdesperowani. Obecna sytuacja na agrorynku nie tylko utrudnia im sprzedaż, ale często odbiera możliwość zarobienia na utrzymanie własne rodziny i gospodarstwo. Nie tylko znaczenie ma tu kryzys po pandemii, ale również wojna na Ukrainie. Choć Polacy solidarnie chętnie udzielali i wciąż udzielają pomocy sąsiadowi, to skutki odczuwalne dla polskich rolników nie mogą obejść się bez echa. Ceny w skupach często są niższe niż minimum, jakie muszą otrzymać gospodarze, by móc utrzymać gospodarstwo w odpowiednich warunkach bytowych. By zwrócić uwagę na swoje potrzeby, postanowili wyjść na ulicę.

Kontrolowane kondukty traktorów na ulicach

Jak twierdzi przedstawiciel Policji w Ząbkowicach Śląskich, protest ma charakter pokojowy i choć spowoduje utrudnienia na drodze, to nie zablokuje jej całkiem. Cały kondukt traktorów ma poruszać się pod kontrolą funkcjonariuszy policji. Choć początkowo zgłosiło się 30 rolników, którzy wsiądą za kierownicę swoich traktorów, to nie wiadomo ostatecznie, ile weźmie udział i z jaką prędkością będą się poruszać. Trzeba wziąć protest pod uwagę w momencie planowania podróży tamtą trasą. Wiadomo jedynie, że ciągniki będą poruszać się w kolumnach po pięć sztuk, między którymi będzie większy odstęp.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Krakowskie Domy Pomocy Społecznej w krytycznej sytuacji? (gazetakrakowska.pl)

Sezon motocyklowy czas zacząć (gloswielkopolski.pl)