w

Krakowskie Domy Pomocy Społecznej w krytycznej sytuacji? (gazetakrakowska.pl)

Radny Łukasz Gibała wskazuje na trudną sytuację DPS w Krakowie. Apeluje o zadziałanie w związku z tą sytuacją władz miasta. Jak sam mówi, do niektórych ośrodków czeka się kilka miesięcy, a placówka na ulicy Radziwiłłowskiej zagrożona znów jest zamknięciem ze względu na brak porozumienia w sprawie umowy najmu budynku. Radny apeluje i wskazuje powody, urzędnicy się nie zgadzają. 

Domy Pomocy Społecznej to miejsca, gdzie udają się osoby, którym potrzebna jest pomoc. Czasem są to osoby chory somatycznie, czasem psychicznie, a czasem rodziny z dziećmi w bardzo trudnej sytuacji. Dom taki ma pomóc stanąć na nogi lub funkcjonować w godnych dla człowieka warunkach. Te DPS, które znajdują się w Krakowie, przechodzą oblężenie. Każdy budynek jest wykorzystany w 100 procentach, a kolejki dla kolejnych lokatorów są długie. Co więcej, na ulicy Radziwiłłowskiej znajduje się DPS, w którym ulokowane są osoby chore somatycznie. Niedawno zawisły jednak czarne chmury nad budynkiem, gdyż nie było porozumienia między miastem a Caritasem w sprawie najmu budynku. Tak przynajmniej twierdzi radny Gibała. Co na to urzędnicy?

W Krakowie DPS-y nie mają żadnych problemów

Przedstawicielka biura prasowego Urzędu Miasta Kraków, Emilia Król podważa wszelkie zarzuty radnego. Jej zdaniem umowa z Caritasem na najem budynku jest przedłużony do roku 2026, więc nie ma się czego obawiać w najbliższych momentach. Co zaś tyczy się innych domów pomocy, to zdaniem Król, nie mają one problemu z brakiem miejsc, a przyjmowanie nowych lokatorów odbywa się płynnie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Pogrzeb Ireneusza Walczaka- artystę, wykładowcę i dobrego człowieka (katowice.naszemiasto.pl)

Protest rolników na krajowej 8. (gazetawroclawska.pl)