w

Prokuratura postawiła zarzuty kierowcy, który wjechał w grupę przechodniów w Szczecinie (www.rmf24.pl)

Prokuratura przesłuchała 33-letniego mężczyznę, który został zatrzymany w sprawie wypadku, do jakiego doszło w piątek w Szczecinie. Kierowca wjechał samochodem w tłum przechodniów, w związku z czym postawiono mu cztery zarzuty. Aktualnie przebywa w areszcie tymczasowym.

33-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, w związku z czym teraz śledczy weryfikują jego zeznania. Podejrzany usłyszał cztery zarzuty, w tym spowodowanie katastrofy drogowej oraz usiłowanie zabójstwa wielu osób. Aktualnie w szczecińskich szpitalach nadal przebywa 20 poszkodowanych, w tym sześcioro dzieci.

Wypadek miał miejsce w piątek po godzinie 15:00 na placu Rodła w Szczecinie. Kierowca samochodu osobowego marki Ford Focus z dużą prędkością wjechał na chodnik, gdzie potrącił kilkanaście osób. Następnie odjechał z miejsca zdarzenia. W trakcie ucieczki spowodował kolizje z innymi pojazdami na ulicy Lubomirskiego.

Sprawca został zatrzymany przez świadków i przekazany funkcjonariuszom policji. Mężczyzna nie był wcześniej karany i miał ważne prawo jazdy. A po przewiezieniu na policyjną izbę zatrzymań został przebadany na obecność alkoholu i narkotyków.

Preliminarna analiza wykazała, że od czterech lat kierowca jest pacjentem psychiatrycznym. Nieoficjalne źródła donoszą, iż podejrzany tłumaczył się policji, że wjechał na chodnik w panice, myśląc, że jest ścigany.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

81 komentarzy

 1. Leczony psychiatrycznie nie oznacza, że kiedykolwiek był w psychiatryku. I leczyć psychiatrycznie można się też np. na depresję. Jeżeli ktoś bierze leki regularnie nawet przy schizofrenii i ma pozytywną opinię od psychiatry może mieć prawo jazdy. Bez stygmatyzacji, bo są ludzie z chorobami psychicznymi, którzy normalnie funkcjonują. Chorują nawet lekarze aktywni w zawodzie. Wszystko zależy od odpowiedzialności, czasami ktoś po prostu głupi zrobi komuś krzywdę i nie da się tego całkowicie skontrolować.

  • Katarzyna Łuczkowiak jak ma być z tego powodu brany przez innych, jako ktoś gorszego sortu to nic dziwnego. A to są choroby jak każde inne, które można leczyć i które nie przytrafiają się z wyboru, same też nie wybierają lepszych i gorszych ludzi. I porównując jak ktoś ma raka to się z niego nie śmiejemy, ani nie uważamy go za wykluczonego ze społeczeństwa. Jak jest w trakcie leczenia i choroba mu doskwiera, to nikt go nie posądzi za kółko, bo wiadomo, że nie byłby w stanie prowadzić. Jak jest w remisji to sytuacja się zmienia. Tak jest też z niektórymi chorobami psychicznym, wiadomo, że nie zawsze zadawalające leczenie jest możliwe, tak samo jak przy nowotworach, ale jak dobrze funkcjonuje, to ma prawo żyć jak każdy inny człowiek.

 2. Łeb do utylizacji , ale znając życie powiedzą że leczony więc na mączna na delikatne leczonko. W 24 h powinien być wyrok i na zamek z chwastem wiedząc że nie potrącił i się zatrzymał tylko pojechał dalej i następnych na przystanku trafił na maskę

 3. 💔Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy Twoi bliscy są Ci wierni?💔
  🟢Jeśli tak, to nasza strona jest dla Ciebie!🟢
  ⚠️W swojej ofercie posiadamy również wykrywanie zdrady⚠️
  ⛔Jeśli masz podejrzenia dotyczące wierności partnera, nasze usługi mogą Cię wesprzeć.⛔
  🟡Dyskretnie i skutecznie zbieramy dowody, które pomogą Ci podjąć właściwe decyzje.🟡
  🟣Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i zacząć działać w kierunku rozwiązania Twoich problemów.🟣
  ⚪Z nami możesz być pewien, że każda sprawa zostanie potraktowana z najwyższą starannością i dyskrecją!⚪
  https://www.flashmedia.tech

 4. Może ktoś w końcu napisze jaka to różnica Polak, Szwed, Czech czy Ukrainiec? Jaka różnica może ktoś wytłumaczyć? Marzycie aby to był Ukrainiec aby wszystkich Ukrainciw obciążać tym co zrobił potencjalnie ich rodak? Nigdzie na świecie jak Polak jakieś przestępstwo dokona nie hejtuje się Polaków. 30 lat temu w Niemczech każdy Polak to był złodziej samochodów. Ale to już dawno się skończyło. Teraz każdy Ukrainiec to bandyta?

40-letnia kobieta uwiodła 14-latka? Sprawę zbadała Prokuratura Wojskowa w Poznaniu (epoznan.pl)

5-latkowi wypadła żuchwa po upadku ze schodów. Szpital w Zielonej Górze nie przyjął cierpiącego pacjenta (www.polsatnews.pl)