Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie programu ministerstwa edukacji. Jak podaje dziennikarka Marta Gordziewicz, dochodzenie ruszyło na początku lutego i dotyczy programu pn. willa plus.Dziennikarka Gordziewicz ustaliła, że prokuratura bada tzw. willę plus, czyli program, w którym minister edukacji Przemysław Czarnek przyznawał organizacjom pozarządowym środki na nieruchomości. Śledztwo dotyczy zarówno ustalonych, jak i nieustalonych osób z Ministerstwa Edukacji i Nauki.Śledztwo prokuratury dotyczące „willi plus” oparte jest również na trzech zawiadomieniach – od posłanki Katarzyny Lubnauer (wiceminister edukacji), Agnieszki Dziemianowicz-Bąk (minister rodziny, pracy i polityki społecznej), a także Najwyższej Izby Kontroli. Dochodzenie rozpoczęto w lutym br.Program „willa plus” to nieoficjalna nazwa konkursu „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. Konkurs ten dobiegł końca w listopadzie 2022 roku. Większość środków z budżetu państwa przeznaczonych na nieruchomości trafiła do organizacji związanych z partią rządzącą. Wiele z tych organizacji nie spełniało oczekiwań ekspertów ministerialnych, ale ostatecznie i tak zdobyły fundusze.Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę konkursu grantowego już w ubiegłym roku, wskazując na wiele nieprawidłowości wynikających z nieprecyzyjnych zasad i politycznego sterowania konkursem przez urzędników ministerstwa.
w

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. programu „willa plus” (tvn24.pl)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie programu ministerstwa edukacji. Jak podaje dziennikarka Marta Gordziewicz, dochodzenie ruszyło na początku lutego i dotyczy programu pn. willa plus.

Dziennikarka Gordziewicz ustaliła, że prokuratura bada tzw. willę plus, czyli program, w którym minister edukacji Przemysław Czarnek przyznawał organizacjom pozarządowym środki na nieruchomości. Śledztwo dotyczy zarówno ustalonych, jak i nieustalonych osób z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Śledztwo prokuratury dotyczące „willi plus” oparte jest również na trzech zawiadomieniach – od posłanki Katarzyny Lubnauer (wiceminister edukacji), Agnieszki Dziemianowicz-Bąk (minister rodziny, pracy i polityki społecznej), a także Najwyższej Izby Kontroli. Dochodzenie rozpoczęto w lutym br.

Program „willa plus” to nieoficjalna nazwa konkursu „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. Konkurs ten dobiegł końca w listopadzie 2022 roku. Większość środków z budżetu państwa przeznaczonych na nieruchomości trafiła do organizacji związanych z partią rządzącą. Wiele z tych organizacji nie spełniało oczekiwań ekspertów ministerialnych, ale ostatecznie i tak zdobyły fundusze.

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę konkursu grantowego już w ubiegłym roku, wskazując na wiele nieprawidłowości wynikających z nieprecyzyjnych zasad i politycznego sterowania konkursem przez urzędników ministerstwa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy otrzyma 550 mln zł. Rekordowe dofinansowanie dla spółki miejskiej w Polsce (epoznan.pl)

"Złodziejska dziupla" pod Wrocławiem. Mnóstwo kradzionych części z luksusowych pojazdów (gazetawroclawska.pl)