w

Prohibicja w Szczecinie? (gs24.pl)

Stworzono nowy projekt ustawy dotyczący miasta Szczecin, którego celem byłoby zabronić sprzedaży alkoholu we wszystkich sklepach w godzinach od 22. do 6. rano. Choć temat powraca niczym bumerang, dotychczas jeszcze nie udało się przegłosować takiego pomysłu. Tym razem inicjatorzy pomysłu są bardzo zdeterminowani i powołują się na bezpieczeństwo i spokój w mieście w godzinach nocnych. Trwa zaciekła dyskusja dotycząca zasadności pomysłu. 

Jednym z pomysłodawców obecnie spisanej ustawy, jest Marek Kolbowicz z Koalicji Samorządowej. Jego zdaniem prohibicja byłaby tylko odpowiedzią na prośby mieszkańców, którzy mają już powyżej uszu dantejskich scen pod monopolowymi otwartymi całą noc. Ponadto powołując się na statystyki, przytacza, że wzrost spożycia alkoholu w mieście jest zatrważający, a spożywanie go publicznie, często sięga 20 % przypadków. Żeby zminimalizować ryzyko dochodzenia do wypadków i zmniejszyć, chociażby wielkość sytuacji przemocowych, które mają miejsce po spożyciu, chce, żeby alkohol można było kupić tylko w wyznaczonych godzinach.

Gdzie i kiedy będzie można kupić alkohol?

Jeśli spisana ustawa wejdzie w życie, to w całej gminie Miasta Szczecin, nie będzie można kupić alkoholu w godzinach nocnych od 22. do 6. Prohibicja ma dotyczyć wszystkich sklepów nie tylko w centrum. Zakaz jednak nie dotyczy pubów, restauracji ani innych miejsc o charakterze rozrywkowym i gastronomicznym. Radni nie widzą problemu, jeśli chcesz kulturalnie spożyć alkohol w godzinach nocnych, to idź do pubu, a nie kupuj w butelkach i pij na mieście.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

3 komentarze

Nie marnuj! Podziel się! (gloswielkopolski.pl)

Konkurs na mural w Zielonej Górze (zielonagora.naszemiasto.pl)