w

Nie marnuj! Podziel się! (gloswielkopolski.pl)

Jak co roku w okresie poświątecznym w koszach na śmieci lądują tony jedzenia. Tradycyjne gotowanie ponad miarę, zawsze kończy się ogromną ilością odpadów, których nie jesteśmy w stanie przejeść. Dużym problemem wydaje się tu być tradycyjne podejście, które opiera się na założeniu, że w okresie świątecznym, trzeba jeść dużo i pysznie. A co z tymi, dla których święta to dzień taki sam jak każdy inny? 

Statystyki dotyczące marnowania się jedzenia, bywają zatrważające. Ogromne ilości ton ląduje w workach na śmieci, mimo że większość z nich jest jeszcze zdatna do użycia. Na co dzień zjawisko to ma miejsce w całej Polsce. Nasila się jednak w stopniu znacznym w okresie świąt. Jeśli zrobiłeś za dużo i nie chcesz marnować jedzenia, możesz podzielić się z potrzebującymi. Pomysł na to zorganizowały siostry Elżbietanki. Wspierając miejską jadłodajnię, można przynosić jedzenie, które zostało nam ze świąt. Siostry podzielą je w paczki i rozdadzą wszystkim potrzebującym, którzy zgłoszą się po pomoc.

Nie marnuj na co dzień!

Dzielenie się jedzeniem, które pozostało nam po świętach, nie musi być zwyczajem, którego trzymamy się raz/dwa razy w roku. Jak przypominają siostry, jedzenie można oddawać do jadłodajni, prawie codziennie. Poza pojedynczymi produktami, jakie zostają nam po zbyt dużych zakupach, siostry Elżbietanki zachęcają do oddawania jedzenia, które marnuje się po większych wydarzeniach, takich jak na przykład wesela. Pozwalając, by tony jedzenia nie marnowały się, nie tylko pomagasz potrzebującym, ale również dbasz o zasoby Ziemi.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

Naga kobieta biegała po parku (gazetawroclawska.pl)

Prohibicja w Szczecinie? (gs24.pl)