w

Konkurs na mural w Zielonej Górze (zielonagora.naszemiasto.pl)

Z okazji 800-lecia powstania Zielonej Góry, władze miasta postanowiły w sposób kreatywny upiększyć miasto i nadać mu wyjątkowego rysu artystycznego. Wiele inicjatyw pojawiających się w mieście, ma zachęcić turystów i umilić codzienne życie mieszkańcom. Łącząc przyjemne z pożytecznym, zdecydowano również, że powstaną murale, które nie tylko ozdobią konkretne ściany, ale również zapobiegną wandalom niszczenia miasta. 

Obecnie zdecydowano się już na dwa murale. Przedstawiono na nich wizerunki dwóch honorowych obywatelek miasta, czyli Urszulę Dudziak i Marylę Rodowicz. Pierwszy z nich przedstawiono już na rozpoczęciu winobrania. Przy odbiorze muralu obecne były władze miasta oraz sama Urszula Dudziak. Oba murale z artystkami znajdują się w niedalekiej odległości od ich miejsc zamieszkania. Nie tylko jednak taka forma ekspresji artystycznej miała swój upust w mieście, otóż jak się okazuje powstanie również rzeźba, wykonana przez Oskara Ziętę. Jest to artysta rozpoznawany na całym świecie oraz rodowity Zielonogórzanin.  Sam opracował nową technologię formowania stalowych konstrukcji przy pomocy sprężonego powietrza, zwaną FIDU.

Kto może wygrać konkurs?

Mural, na który ogłoszono konkurs, ma powstać na murze aresztu śledczego w centrum miasta. 600 metrów kwadratowych powierzchni, ma zająć mural nawiązujący do miasta, jubileuszu oraz otoczenia. Najciekawsze pomysły można zgłaszać do 26. maja. Przeznaczono środki na trzy nagrody – pierwsze miejsce to 5 tysięcy złotych, drugie to 3 tysiące złotych oraz trzecie to tysiąc złotych. Wyniki mają zostać ogłoszone 5 czerwca. Następnie już od następnego dnia będzie można wziąć się do malowania, gdyż data końcowa przewidziana jest na 31 sierpnia tego roku.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

14 komentarzy

Prohibicja w Szczecinie? (gs24.pl)

Potrzebne płytki krwi – wielka mobilizacja młodych (kurierlubelski.pl)